Procházka zámeckým parkem Ostrov nad Ohří

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na procházku Zámeckým parkem Ostrov nad Ohří.K zámku se dostanete po červené nebo zelené turistické značce od vlakového nádraží Ostrov nad Ohří. Jelikož zámek je až do konce roku 2014 v rekonstrukci, máme aspoň možnost projít se revitalizovaným parkem v jeho blízkosti. Při procházce máte možnost kontrolovat, jak práce na rekonstrukci zámku odsejpají. Zémecký park je opravdu skvostný a najdeme v něm i několik objektů, které již rekonstrukcí prošly. Parkem prochází malá naučná stezka, která ukazuje, že některé objekty již zanikly, ale na panelech můžeme vidět, že to kdysi musela být velká paráda

Za čím jedeme?

lupa

Rozlehlý zámecký areál se nachází ve městě Ostrov nad Ohří. Zámecký areál tvoří zámek s Bílou bránou z roku 1690 a Bílým dvorem z let 1693 – 1696, dále Šlikovský zámek, ze kterého se dodnes dochovaly pouze zbytky dvoupatrové průčelní zdi a části příček. Zámecké objekty stojí na okraji udržovaného parku. Areál doplňuje raně barokní letohrádek, který je využíván jako galerie.

lupa

V 15. století získali zdejší panství Šlikové. Ve 2. polovině 17. století byl na místě staršího objektu vybudován tzv. Šlikovský zámek. V letech 1685 – 1692 vznikl při zámeckém objektu nový tzv. Lauenburský zámek. V roce 1691 Šlikovský zámek vyhořel, později byl opraven a využíván jako vedlejší zámecká budova. Po roce 1918 sloužil zámecký areál jako sídlo školy, poštovního úřadu, lesní správy, část zabrala i armáda. V roce 1939 zde nacisté zřídili koncentrační tábor a po vypuknutí 2. světové války tady bylo vojenské skladiště. Dnes je zámek rekonstruován za pomoci Evropských fondů.Mimo krásných dřevin najdeme v parku Letohrádek a Palác princů, krásný most a kapličku zasvěcenou sv. Janu Nepomuckému.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Co se týče stravování dopručuji restauraci U Čermáků na Starém náměstí vedle radnice. Je to jen 100 metrů od zámku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Zámecký park je pěkně udržován, což umím posoudit a najdeme zde i pěkná zákoutí. Objekty, které již prošly rekonstrukcí jsou pěkné a do parku zapadají. V paláci princů je pobočka knihovny a v letohrádku bývají výstavy koncerty .

Ostatní informace

Vstup do parku je zdarma a asi to tak i zůstane, protože tudy prochází turistická značka.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostrov nad Ohří
(vzdálenost od místa: 1.35 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka zámeckým parkem Ostrov nad Ohří

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace