Procházka po Skřítku

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Skřítek  - sochaře Jílka
Skřítek - sochaře Jílka
lupa

Velikonoční pondělí a kouzelné počasí nás vytáhlo na první jarní procházku. Jelikož jsme trasu chtěli přizpůsobit i pětiletému synovi, zvolili jsme malou procházku na sedle Skřítek, které na jihu odděluje pohoří Hrubého Jeseníku od Hraběšické vrchoviny. Sedlo Skřítek najdete velice snadno, pokud pojedete po silnici č.11 - trasa Šumperk - Ostrava. Je dostupné po celý rok autem, na kole, pěšky - v zimě můžete na běžkách.

U nájezdu na parkoviště si všimněte sochy Skřítka od sochaře Josefa Jílka.

Sedlo je výchozím bodem pro mnohé, různě náročné tůry či cyklistické výlety, v zimě běžecké okruhy.

Přímo na sedle Skřítek najdete, chatu horské služby, motorest a stánek rychlého občerstvení.

Za čím jedeme?

Rozcestník s mapou
Rozcestník s mapou
lupa

Naším cílěm byla procházka - malý výšlap do přírody, konkrétní cíl jsme neměli. Z mnoha turistických ukazatelů jsme zvolili cíl "U Huberta" - cesta tam 3km - v domění, že dorazíme k nějaké hospůdce na malé občerstvení.

Sedlo Skřítek je známé rašeliniště, národní přírodní rezervace, s mnoha druhy vzácných rostlin i živočichů. Pramení tu Žlutý potok, který ústí do Podolského potoka.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Procházka začíná
Procházka začíná
lupa

Ubytování jsme nepotřebovali a oběd jsme si objednali přímo na Skřítku v motorestu. Přes ne zrovna dobrou pověst musím konstatovat, že jídelní lístek byl velice pestrý - od "hotovek" po minutky a chuťově nás různorodý výběr také velice uspokojil. Personál mírný a vstřícný, jediné, co musím trošku vytknout je vzhled samotného motorestu, kde se zastavil čas... Oprýskané barvy, rezavé stojany na kola, terasa by potřebovala upravit.

Přesto, zastávku na jídlo zde doporučuji.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Flóra
Flóra
lupa

Procházka byla kouzelná... Zažili jsme i trošku adrenalinu při zdolávání ještě zasněžených cest, na kterých značně klouzaly botasky - námi zvolená obuv. Nad vámi sluníčko, pod vámi sníh, děti si užily slunečné koulované. Cesta vedla kolem Žlutého potoka, rozkvétající jarní květiny na jeho březích byly krásným zpestřením jarní procházky.

Zábava cestou
Zábava cestou
lupa

Dorazili jsme k cíli "U Huberta"... Komentář :"Tady nic není." byl přijat se smíchem, lovecká chata s restaurací, kterou jsme očekávali je maličkým domečkem, který lehce přehlédnete, samozřejmě občersvení jsme vytáhli z batůžků.

Zpět se musíte vrátit po stejné cestě (pokud chcete, aby trasu zvládlo i malé dítě), nicméně ani toto nenarušilo velice příjemný dojem z výletu.

Ostatní informace

Finanční náročnost výletu je velice malá, záleží jen na vašem výběru z jídelního lístku a zvolené trasy. Vstupné žádné...Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jeseník
(vzdálenost od místa: 0.68 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka po Skřítku

okolí
14.04.2009 15:07

RADIM
Zkuste také blízké okolí a rašeliniště
viz odkaz-

http://www.turistika.cz/turisticke-cile/detail/ztracene-kameny-posledni-rozhled-z-hrebene-jeseniku
04.02.2013 19:10
Určitě lepší procházka v lese než v supermarketu. Důležité místo pro odpočinek a dopravu po náročných túrách.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace