Procházka lázeňským centrem Karlových Varů

Tipy na výlet, Slavkovský les, Doupovské hory
Kam a jak jedeme?

městský park
městský park
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu do Karlových Varů.Dostanete se sem odkudkoli na světě,protože sem létají letadla a jezdí vlaky i autobusy.Pokud jste vodáci, tak se sem dostanete i na lodi.Výchozím bodem této vycházky je dopravní uzel Tržnice,kam se sjíždějí všechny linky MHD, staví tu dálkové autobusy a nedaleko vlakové je nádraží.Nedaleko je i výstupní místo pro vodáky.Od Tržnice se vydejte po směrovkách Centrum,hotel Thermal nebo Hlavní pošta.Od hotelu Thermal pokračujte parkovou cestuo kolem Sadového pramene, u kterého je krásná kolonáda a dále pak po břehu řeky Teplá kolem Zítkovy kolonády až k Tržní kolonádě a nedaleké Vřídelní kolonádě.Od Vřídelní kolonády pokračujte kolem řeky po pravém břehu až k hotelu Pupp a dále pak Goetheovou cestou až ke Galerii umění.Zde vycházka končí a Vy se můžete vydat pěšky zpět nebo využít MHD autobusů č.2 nebo 20, které mají zastávku nedaleko galerie.

Za čím jedeme?

Sadová kolonáda
Sadová kolonáda
lupa

Lákám Vás na lázeňskou atmosféru, ale hlavně na krásnou architekturu kolonády u Sadového pramene,Zítkovy kolonády, Městského divadla, Tržní kolonády a trochu smutnou Vřídelní kolonádu.Cestou uvidíte krásné lázeňské domy,parky, řekuTeplou hotel Pupp a také můžete navštívit Galerii umění, kde je sbírka moderního umění.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Nakoupili jsme v Tržnici a cestou jen ochutnaly místní Teplé Lázeňské oplatky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zítkova kolonáda
Zítkova kolonáda
lupa

Krásná architektura lázeňského měst, Vřídelní kolonáda,kde je Vřídlo, ale také jsou zde lidské Sluneční hodiny a na břehu řeky, je naproti divadlu Taneční zvonkohra.Prostě samá paráda. Na všech kolonádách můžete ochutnat Prameny, ale pozor nemíchat jich moc dohromady nebo nedojdete na konec vycházky.

Ostatní informace

Na kolonády je vstup bez placení a nonstop

Do Galerie je vstup pro dospělé za 30 .- a pro děti 15 .-.Otevřená je Út - Ne 9:30 - 12 , 13 - 17.

1. středu v měsíci je vstup zdarmaDalší informace

Hodnocení:
1096. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Bylo zde:
13 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary-Dvory
(vzdálenost od místa: 0.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Procházka lázeňským centrem Karlových Varů

05.05.2011 19:15
Bydlela jsem tam a kdykoliv bych se tam vrátila.Je tam krásně. Je tam na co koukát a kde chodit.
Karlovy Vary
07.05.2011 13:19

Jana

Jedu do K.V už po čtvrté a pokaždé se těším.Je tam pořád co vidět a hlavně si odpočinu.Trochu mi vadi,zdevastovanost lázní 1 a další neudržované a chátrajíci budovy.To je ale všude,žíjí v Londýně a tam se také najdou místa,která by mohla vypadat líp.Zase naopak některé věci jsou lepší než před 30 roky,když jsem tam byla poprvé.Dokonce jsem si zvykla na to,že mně v lékárně oslovi ruský,ale nenechte si to vzít úplně,bylo by to škoda.Už se kopanců udělalo dost.Smilesad

11.07.2012 13:31
Lázeňská nálada.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace