Objevte Lucký vrch

Tipy na výlet, Českomoravská Vrchovina
Kam a jak jedeme?

Lucký vrch, severovýchod Žďárských vrch-

Pěšky, na kole, autem

Za čím jedeme?

Chata na Luckém vrchu
Chata na Luckém vrchu
lupa

Uprostřed naší republiky na severovýchodě Žďárských vrchu jsme našli dosud téměř neznámý kopec, který jsme bez váhání označili jako nejkrásnější vyhlídkové místo Českomoravské vysočiny, kterou milujeme a myslíme si, že ji známe.

Okolí chaty
Okolí chaty
lupa

O Luckém vrchu jsme nedávno již něco slyšeli a tak nás zvědavost tlačila do pedálů našich kol. Co jsme však spatřili, předčilo naše očekávání. Před sebou jsme měli celé Žďárské vrchy až do vzdálenosti 30 km, na druhé straně celý hřeben Jeseníků s dobře viditelnou rozhlednou na Pradědu, Petrovy kameny, Šerák s Keprníkem, Ramzovské a Červenohorské sedlo, Králický Sněžník a celé Orlické hory, zkrátka rozhledy na 100 km.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Dětské hřiště u chaty
Dětské hřiště u chaty
lupa

A to nejdůležitější nakonec. Slyšeli jsme, že na Luckém vrchu má být také nějaká výletní restaurace, našli jsme ji a vešli do ní. Rázem jsme se ocitli ve starých časech s prvorepublikovým nádechem. Žádné sterilní prostředí dnešních rádoby lidových restaurací. Jestli to bylo tím výšlapem nebo tím prostředím, nevíme, ale takové pivo co jsme tam ochutnali jsme ještě neměli. Na jídlo klobásy, brynzové halušky, domácí gulášek. A obsluha se s Vámi baví a vše ochotně vysvětluje. Prostě zázrak. A místní likér Lucký vánek, pokud ho neochutnáte, nebyli jste na Luckém vrchu

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vrchol Luckého vrchu tvoří skála a v její těsné blízkosti ošklivý stožár obklopený plechovými maringotkami bez kol.

Toto povoluje správa CHKO Žďárské vrchy ?

Tak toto se nám nelíbilo vůbec. Mělo by se s tím něco udělat, minimálně okamžitě sbourat.

Ostatní informace

Výhled od chaty k horní části osady Telecí
Výhled od chaty k horní části osady Telecí
lupa

A teď jak se tam dostanete. Na kolech ze silnice Borová – Telecí, pěšky ze železniční stanice Borová, Borová zastávka, Oldřiš, Polička, Čachnov. Autem nejezděte, přijdete o nezapomenutelný požitek, o výhledy. Jinak pro mastňáki v autě je přístup stejný jako pro cyklisty.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km), celodenní výlet (15-20 km), putování (3-7 dnů)
Druh:
do přírody, na hory, na kole
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Borová u Poličky
(vzdálenost od místa: 0.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Objevte Lucký vrch

na Lucák za každého počasí
04.11.2009 15:05
Byli jsme na Lucáku několikrát( i když nebylo zrovna azuro) a pokaždé to stojí za to. Je tu opravdu krásně za každého počasí. To nemyslím jen hospůdku na vrcholu.
Lucký vrch
23.05.2010 17:06

Marika
Děkuji za přesný popis.Takhle nějak bych to popsala ,kdybych to dokázala. Je to úžasný místo. Byla jsem i z manželem velice mile překvapena. Doporučuji.
24.08.2011 13:16
Turistická chata v pěkném prostředí, velmi dobré stravování a vlídná obsluha. Jsou zde místa s překrásným výhledem. K chatě patří skromné dětské hřiště i palouček k možnému odreagování dospělých. V blízkosti je rozcestník značených turistických tras. K chatě se možno dostat od autobusové zastávky TELECÍ - LUCKÝ VRCH po cca 1 km dlouhé zpevněné cestě s mírným stoupáním, která je vhodná i pro příjezd osobním autem. POZOR: Chata není vhodná pro ty, kteří hledají exkluzivní ubytování !!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace