Neodmyslitelná součást Karlových Varů – socha Kamzíka

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Kamzík
Kamzík
lupa

Socha Kamzíka se tyčí na skalním útvaru nad Karlovými Vary. Socha se zde nachází již od roku 1851 a jejím autorem byl sochař August Kiss. Instalovat sochu tu nechal baron Lützov, který chtěl zesměšnit smyšlenou pověst o objevení vřídla. V současné době se na skále nenachází originál sochy, ale pouze kopie, kterou zhotovil sochař Jan Kotek. Původní socha byla poničena vandaly.

Jak se dostat ke Kamzíkovi:

kamzík
kamzík
lupa

Nejsnadněji se ke kamzíkovi dostanete pomocí lanové dráhy Diana. Lanovka vás vyveze do mezistanice Jelenní skok a odtud vás pak čeká nenáročná cesta po žluté turistické značce cca. 700 m. Cesta vede přes různé vyhlídky, ze kterých se vám naskytne překrásný pohled na lázeňské město až ke Kamzíkovi. Od kamzíka pak můžete sejít přímo do centra a pokračovat v prohlídce tohoto krásného města.

Za čím jedeme?

Pověst, kterou se baron Lützov snažil zesměšnit, vyprávěla:

pohled na Karlovy Vary
pohled na Karlovy Vary
lupa

Lovecká družina Karla IV., lovila v lesích zvěř. Jeden ze psů zavětřil jelena a pustil se do jeho pronásledování. Jelen bojoval o život a podařilo se mu utéct díky skoku ze skály. Bohužel pes neuměl skočit tak daleko a proto spadl do tůně s horkou vodou a začal výt bolestí. Lovci se běželi podívat, co se psovi stalo, a našli horkou tryskající vodu, kterou se rozhodli ochutnat. Voda jim zachutnala a ihned se vydali informovat krále Karla IV. Král přijel na místo a obdivoval krásnou přírodu a rozhodl se zde založit město, které bude nést jeho jméno. Skála, ze které jelen skočil a zbavil se svého pronásledovatele, se od té doby nazývá Jelení skok.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo a pití si zabalte s sebou do batůžku. Občerstvení můžete zakoupit přímo v Karlových Varech, ale počítejte s trochu vyššími cenami.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výlet doporučuji spojit s výletem na rozhlednu Diana a na vyhlídku Karla IV. Více informací se dozvíte v následujících odkazech – rozhledna Diana nebo vyhlídka Karla IV.

Ostatní informace

Socha kamzíka je celoročně přístupná bez jakéhokoli omezení. Neplatí se zde žádné vstupné.

Ceny jízdného lanovkou Diana se dozvíte zde.Další informace

Hodnocení:
2634. místo
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
do přírody
Bylo zde:
10 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlovy Vary dolní nádraží
(vzdálenost od místa: 1.56 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Neodmyslitelná součást Karlových Varů – socha Kamzíka

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace