Na Staromák i po Vánocích

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

cesta z Můstku na Staroměstské náměstí
cesta z Můstku na Staroměstské náměstí
lupa

Jedeme na Staroměstské náměstí, tedy Staromák. Přímo metrem trasa A, kdy vystoupíme na Staroměstské, nebo můžete vystoupit na Václavském náměstí a dojít to na Staromák pěšky, třeba přes Můstek. Cest je samozřejmě mnoho.

lupa

V období Vánoc je zde krásná atmosféra, plno vánočních stánků, ozdobený strom, podium na kterém se hrají koledy a konají různá představení a všude je nezapomenutelná vánoční atmosféra. Ideální procházka s dětmi, nebo třeba ve dvou a nebo s přáteli na pokec a svařák.

Za čím jedeme?

lupa

Jdeme za vánoční atmosférou, podívat se na živý betlém, poslechnout si koledy i jiná hudební představení. Napít se svařáku, koupit si trdlo nebo třeba pečené maso, které tu voní na každém kroku. Obdivovat můžeme vánoční strom, ale samozřejmě přenádherné památky, které jsou všude kolem a vánoční atmosféra všechny tyhle skvosty jen umocňuje. Jít na Staromák před Vánocemi je trošku náročné na nervy. Lidí je zde opravdu hodně, hlavně po setmění, kdy se vánoční strom rozsvěcí, proto doporučuji sem jít buď za světla a nebo pár dní po štědrém dni. Kdy nápor lidí slábne a člověk si všechno může tak nějak víc užít, vychutnat, ale i lépe vyfotit, bez davů lidí kolem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Najíst se můžete u všudy přítomných stánků, kde není nouze o pečené maso, párky v rohlíku, trdla a další občerstvení. Doporučuji koupit si místní svařák, už to není levná břečka jako před lety, ze které člověka po pár locích bolela hlava. Najíst se můžete v restauracích, které jsou kolem a ze kterých je taky možné tuto jedinečnou atmosféru sledovat. Nebo pokud nechcete tolik utrácet, stavte se na jídlo někde dál po prohlédnutí náměstí. Přecejen ceny v restauracích mimo náměstí nebudou tak vysoké.

lupa

Ubytování v centru je jistě možné i o Vánocích, ale znovu vzhledem k cenám nedoporučuji :) Pokud nejste místní, domluvte si nocleh u někoho známého, kdo bydlí blízko, nebo se večer vraťte domů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Letos se mi moc líbily jako vždy živé betlémy, jeden přímo na Staromáku, druhý dole u Můstku na Václavském náměstí. K vidění zde byl oslík, kozy, ovce, koník. Nejen pro děti fajn podívaná a zvířatům můžete koupit granule a nakrmit je. Pořídit se dají pěkné fotky zvířat s dětmi. Dál doporučuji vystoupat do vyhlídkové Staroměstké věže a podívat se na náměstí shora. Je to super podívaná a v těchto slunečných dnech uvidíte celou historickou Prahu jako na dlani. Samozřejmě pohled na nazdobený vánoční strom, letos s ozdobami s postavičkami od Josefa Lady, který má v pozadí Týnský chrám je prostě úžasný. A pokud máte štěstí, zahrají Vám k tomu koledy nebo historická živá hudba. Svézt se také můžete kočárem taženým koňmi.

No a nesmí chybět svařené víno, punč, trdlo nebo pečené kaštany. Také si můžete ve stánku koupit třeba skleněné ozdoby na Váš stromek doma a mít tak trvalou památku.

Ostatní informace

lupa

Svařák stojí cca 50 Kč, párek v rohlíku cca 35 Kč, trdlo kolem 50 Kč. Ceny se liší stánek od stánku, ale pohybují se kolem výše uvedených. A ruku na srdce, tahle atmosféra je jednou do roka, takže aspoň svařák je nutností :)Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Na Staromák i po Vánocích

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace