Jedinečný výlet do přírody Krušných hor - Blatenský vrch

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Rozhledna Blatenský vrch
Rozhledna Blatenský vrch
lupa

Blatenský vrch se nachází 1043 m.n.m, na jeho vrcholu se nachází rozhledna Blatenský vrch. Vyhlídková věž je 21 metrů vysoká, na její vrchol vede 85 schodů. Po vystoupání na vrchol rozhledny se nám naskytne jedinečný pohled na nejvyšší vrcholy Krušných hor - Klínovec, Fichtelberg, Božídarský Špičák, Plešivec a Tisový vrch.

Výhled z rozhledny
Výhled z rozhledny
lupa

O vznik rozhledny s zasloužil spolek pro zimní sporty z Horní Blatné, který chtěl v okolí vybudovat turistické a lyžařské středisko. V roce 1912 byla zahájena stavba rozhledny dle projektu chebského architekta Karla Matusche. Původně byla rozhledna pojmenována Zitina vyhlídka, na počest arcivévodkyně a rakouské císařovny Zity Bourbonko-Parmské.

Za čím jedeme?

Výtvor místního řezbáře
Výtvor místního řezbáře
lupa

Jedeme za jednou z nejmladších rozhleden české části Krušných hor. Další rozhledny, které do této části spadají jsou Plešivec (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/rozhledna-plesivec.html), Klínovec(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/klinovec-jedinecny-pohled-na-cele-krusne-hory.html) a Tisový vrch

Pohled na stromy
Pohled na stromy
lupa

Na rozhlednu se dá vyjet autem, ale osobně doporučuji zaparkovat auto v Horní Blatné a vydat se po naučné stezce Horní Blatná - Blatenský vrch, která nás dovede přímo na rozhlednu. Po cestě se můžeme zastavit u Vlčích jam (http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/okouzlujici-vlci-jamy.html) nebo u Ledové jámy(http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/letni-snih-ledova-jama.html).

Při cestě na rozhlednu narazíte i na výtvory místního řezbáře, který zde vyřezal ze starých kmenů stromů houby a stromek.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se dá v občerstvení, které se nachází v těsné blízkosti rozhledny. Můžete si zde zakoupit například kloubásky nebo bramboráčky. K pití si zde můžete dát Kofolu či pivo.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Naučná stezka Horní Blatná - Blatenský vrch je opravdu krásná, setkáte se na ní z úkazy, které se u nás nevyskytují.

Ostatní informace

Vstup na rozhlednu je 10 Kč, platí se v občerstvení. Otevřeno denně od 9:00 - 16:00.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Blatná
(vzdálenost od místa: 3.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Jedinečný výlet do přírody Krušných hor - Blatenský vrch

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace