Skiareál Myšák - Karlov pod Pradědem

Ski areál, Hrubý Jeseník
Ski centrum je v provozu

Sníh: 60 - 75 cm 9 z 9 vleků a lanovek v provozu
Teplota: 2°C v 10.0 z 12.2 km sjezdovek v provozu
Náš tip: podívejte se na aktuální sněhové podmínky v ostatních skiareálech do sekce Zima!

Takové uvítání se nedá odmítnout
Takové uvítání se nedá odmítnout
lupa

Tradičním areálem v Karlově pod Pradědem jsou sjezdovky Myšák. Protože do Karlova se lyžař vypraví na rozcestí u Rychty v Malé Morávce, jsou hned první na ráně. Většina Karlovských sjezdovek se rozkládá v severních svazích Solného vrchu a následné kóty v Javořinách, další pak ve východních svazích za ohbím údolí Moravice, to už jsou svahy Klobouku. Karlov a Malá Morávka se vždy chlubily, že jsou největším lyžařským střediskem v Jeseníkách, dnes se o tom může trošku pochybovat, nicméně sjezdovek je tu poměrně dost. Přiznejme, že za své vzaly malé kotvové vleky ještě na kraji Karlova a zůstaly ty vybavenější areály. Areál Myšák naláká hned na dvě rozměrná parkoviště (neplacená), která nakonec využijí i návštěvníci dvou dalších areálů, které na Myšák navazují.

Sjezdovka FIS
Sjezdovka FIS
lupa

V letech 2012-13 prošel areál poměrně důkladnou úpravou, již obstarožní velká dvoukotva byla nahrazena dvoumístnou sedačkovou lanovkou. Vrcholová stanice asi 600 m dlouhé lanovky se nalézá již nedaleko hlavní kóty v Javořinách, 850 m. Výška kopce prozrazuje určitou Karlovskou slabinu, většina sjezdovek tu nedosáhne délky přes nějakých 600-700 m. To je případ i dvou červených sjezdovek (FIS, Rukáv, které téměř rovnoběžně sledují dráhu lanovky, sklon je solidní, barevnému označení se nedá nic vytknout. Spolu s novou lanovkou přibyla i nová sjezdovka, ta vlastně objíždí les velkou levotočivou zatáčkou a vlastně je v areálu nejdelší sjezdovkou, která se dá sjet bez nastavování (jedním dopravním prostředkem). Označení Family slibuje povyražení pro celou rodinu. Ačkoliv autor těchto řádků Karlovské areály sjížděl pouze na běžkách, může potvrdit, že ta modrá nebude určitě příliš krkolomná (po stejném svahu vede i výstup na běžkařské stopy).

lupa

Plusem areálu Myšák je i to, že se od horní stanice vleku snadno dostaneme na udržované běžecké stopy (červená a zelená značka KČT), ty nabízejí výletníků směry do Nové Vsi (rozhledna, běžecké okruhy), nebo přes Mravencovku (rozcestí) do oblasti Alfrédky a třebas až na Skřítek.

Plán areálu
Plán areálu
lupa

Areál je majetkem obce Malá Morávka, komu vrtá hlavou záhadný název, toho odkážu na dějiny Horské služby v Jeseníkách. Zakladatel a první náčelník HS se jmenoval Václav Myšák. V Malé Morávce najdeme stejnojmenný penzion, ten už mimo názvu ale s areálem nemá příliš společného.

lupa

Opět uvádím cenu celodenního základního jízdného 450,- Kč, areál Myšák je spolu se vedlejšími areály (Kazmarka a Ski Karlov) zahrnut do jednotného systému skipasů (dál ještě areály v Malé Morávce, Dolní Moravici a Olomoučák na Klobouku).

Nástup lanovky
Nástup lanovky
lupa

Zde v Karlově má tedy možnost majitel skipasu na jednom místě využít jízdy na dvou lanovkách, čtyřech vlecích a když je dost sněhu tak až na osmi sjezdovkách (ne vše je vysněženo technicky).

Pár houpaček
Pár houpaček
lupa

Kromě pravidelné úpravy sjezdovek (to už je samozřejmost), nechybí lyžařská škola, nějaké houpačky, dobře vybavený bufet, v Karlově je i možnost dalšího vyžití (bazén na hotelu Kamzík, spousta hospod), ačkoliv Špindl to nikdy nebude, návštěva se vyplatí.Další informace

neumístěno
Poloha:
690 metrů nad mořem
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Malá Morávka
(vzdálenost od místa: 1.84 km)
Datum: Čas:

Diskuse k místu Skiareál Myšák - Karlov pod Pradědem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace