Přírodní vyhlídka Ploščiny ( 738 m)

Vrchol, Beskydy, Javorníky, Valašsko
lupa

Nádherný výhled na nejjižnější část Valašska a hlavně "nakouknutí" za hranici na veliký kus slovenského příhraničního území nenabízí jen nová rozhledna na Královci, ale také vrch Ploščiny, který je přírodní rezervací. Okolo nejvyššího bodu Ploščin ( 738 m) se sice nachází souvislý les, ale na svazích těsně pod ním se nacházejí horské pastviny s vtroušenými ovocnými a jinými osamělými stromy. Předmětem ochrany jsou zde především vzácné a chráněné rostliny, kde najdeme i několik druhů karpatských orchidejí - vstavačů.

lupa

Okraj rezervace také umožňuje přenádherné výhledy, hlavně na Slovensko. Ze svahu pastviska obráceného k východu pod sebou vidíme hluboké údolí zvané Závrší s typickými valašskými obcemi Návojná, Nedašov a Nedašova Lhota. Pozadí jim tvoří první horizont vysokých hor Bílých Karpat, tvořený mohutným masívem Holého vrchu, od něhož dále vlevo pokračuje státní hranice po vrcholech Cigána a Kaňůra. Pásmo mohutných vrchů a vysokých bělostných vápencových skalních útesů, vyplňujících zbytek obzoru za nimi je tvořen vrcholem a výběžky skalnaté Chmelové, která je svou výškou 825 metrů nejvyšší horou této části Bílých Karpat. Ohromné skály a skalní věže v jejím okolí pak patří přírodní rezervaci Podhradské skály nad maličkou obcí Vršatecké Podhradie a tam také nalezneme romantickou hradní zříceninu ...

Přírodní vyhlídka Ploščiny je od chaty na Královci vzdálena jen asi 2 km po vrcholovém hřebenu a vede k ní modře značená turistická trasa.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Poloha:
730 metrů nad mořem
Dostupnost:
Dostupné pěšky, horské kolo
Přírodní vyhlídka Ploščiny ( 738 m) navštívil 1 turista.

Doprava vlakem

Odkud: Datum:
Kam: Poteč
(vzdálenost od místa: 2.11 km)
Čas:

Diskuse k místu Přírodní vyhlídka Ploščiny ( 738 m)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo