Vizovice
Vizovice leží na Jižní Moravě, východním směrem od města Zlín. Město se rozkládá v severní části Vizovické vrchoviny a na obou březích říčky…

více o Vizovice

Reklama
Turistika.cz doporučuje
Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Vizovice
Tipy na výlet vybrat: vše / nic
 ↓ 
Druh vybrat: vše / nic
Do přírody
Na golf
Na hory
Na kole
Se psem
Vinařská turistika
Za gastronomií
Za kulturou
Za sportem
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Ostatní vybrat: vše / nic
Babyfriendly
Bivak
Hraniční přechod
Infocentrum
Nordic walking point
Ostatní
Prima Port
Turistická známka
WebKamera
Zajímavost
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Bouda
Boží muka
Chata
Chrám
Drobné památky
Dům, budova
Farma
Hrad
Hradby
Hrádek
Hradiště
Hřbitov
Hřebčín
Kaple
Kašna
Klášter
Kostel
Kříž
Lapidárium
Letohrad
Mešita
Měšťanský dům
Muzeum
Památník
Panský dvůr
Pevnost, opevnění
Pomník
Radnice
Rotunda
Rychta
Salaš, koliba
Skanzen
Socha
Statek
Synagoga
Trosky
Tvrz
Zámeček
Zámek
Zřícenina
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Hora
Hřeben
Jeskyně
Jezero
Jezírko
Kámen
Kaňon
Kopec
Krasový útvar
Louka
Minerální pramen
Ostrov
Památný strom
Park
Planina
Pláž
Pleso
Pobřeží
Pohoří
Poloostrov
Potok
Poušť
Pramen
Propast
Přírodní památka
Přírodní park
Rašeliniště
Rokle
Rybník
Řeka
Říčka
Sedlo
Skalní útvar
Slatě
Sopka
Soutěska
Studánka
Štít
Travertíny
Tůň
Údolí
Údolí, dolina
Vodní nádrž
Vodopád
Vrchol
Zahrada
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Aquapark
Cyklisté vítáni
Cyklo bar - hospůdka
Cyklo shop - servis
Golf
Koňská stezka
Koupaliště
Lázně
Ledovec
Letovisko
Potápění
Půjčovna kol
Půjčovna lodí
Rekreační oblast
Ski areál
Zábava, atrakce
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Typ vybrat: vše / nic
Autem
Balónem
Běžecká trasa
Běžky
Cyklotrasa
Golf
In line brusle
Pěší trasa
Po vodě
Ski areál
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Cestopisy vybrat: vše / nic
Články redakce vybrat: vše / nic
Rady a tipy vybrat: vše / nic
 ↓ 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Moje dovolená vybrat: vše / nic
 ↓ 
Kdy jsme jeli vybrat: vše / nic
Jaro
Léto
Podzim
Zima
Délka dovolené vybrat: vše / nic
Méně než 1 týden (do 6 dní)
1 týden (7-9 dní)
Delší než 1 týden (10-12 dní)
2 týdny a více (13 a více dní)
S kým vybrat: vše / nic
Rodina s dětmi do 5-ti let
Rodina s dětmi do 10-ti let
Rodina s dětmi 10-18 let
S partnerem
S přáteli
Typ vybrat: vše / nic
Pobyt
Aktivní dovolená
Poznávací dovolená
Eurovíkend
Plavba
Prodloužený víkend
Zaměření vybrat: vše / nic
K moři
Na lyže
Za zábavou a poznáním
Do přírody
Na hory
Cyklo
Se psem
Na vodu
Aerobic
Golf
Wellness
Potápění
Za kulturou
Zábavné parky
Aquaparky
Gastronomie
Jak jsme jeli vybrat: vše / nic
Autem
Autobusem
Letadlem
Lodí
Jinak
Jak a kde jsme bydleli vybrat: vše / nic
Dům / rekreační objekt
Kemp
Apartmán
Hotel / Penzion
Stravování na dovolené vybrat: vše / nic
Vlastní
Snídaně
Večeře
Polopenze
Plná penze
All Inclusive
Ultra all inclusive
Fotogalerie vybrat: vše / nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Vizovice (nejen) festivalové aneb opět na Masters of Rock

Tipy na výlet Pro zdatnější Za kulturou

hodnotná nabídka
hodnotná nabídka  •  Fotografie (34)  • Foto: markyz63

Kam a jak jedeme?

Pokud se někdo domnívá, že tento článek na Turistiku tak úplně nepatří, mýlí se. Mnoho cestovatelů všeho typu, kteří tuto zavedenou – a do jisté míry jedinečnou - akci navštíví, totiž dokáže spojit poslech heavy rockové hudby i s jinými aktivitami než je několikadenní poslechový pobyt v areálu likérky pana Jelínka, osvěžující spánek na všech možných i nemožných místech a ochutnávání rozličných výrobků neuvěřitelného množství pivovarů, lihovarů nebo produktů z jihomoravských vinic. Já osobně jsem na této akci, která započala někdy počátkem milénia, návštěvníkem pravidelným (vynechal jsem jen v roce 2011) a dovolím si tvrdit, že díky festivalu jsem měl skvělou sérii příležitostí seznámit se s Vizovicemi celkem dokonale. A je úplně jedno, jestli jsme „byli ubytováni“ ve stanovém městečku, na trávníku v křižovatce před místní sokolovnou nebo u přátel, se kterými (tehdy se kterým) jsme se zde hned na prvním ročníku seznámili.

Ono také poslouchat – z počátku tři a nyní už čtyři dny – hudbu, kterou producenti festivalu vybírají převážně z německo-skandinávské školy, prostě nejde a je spíše potřeba – alespoň pro nás – vyzobnout jen pár třešniček na dortu a zbytek času využít jinak. A i když se v době konání festivalu počet obyvatel (asi 4.600)l tohoto valašského městečka přibližně zšestinásobí, není to zde o nějakém bezcílném bloudění v davu, ale každý si zde své „místo na slunci“ nejde. Tak se člověk postupně může seznámit s historickými památkami Vizovic, jeho obyvateli, osvěžovnami i pozoruhodným okolím. A že je z čeho vybírat.

Za čím jedeme?

Nejznámější zdejší památkou je určitě barokní zámek z poloviny 18. století. Stavbu ve stylu Ludvíka XVI. - s bohatým mobiliářem - doplňuje francouzský a anglický park, který se v době festivalu – bohužel – uzavírá (na prvních ročnících tomu tak ovšem nebylo, ale toto rozhodnutí plně chápu a respektuji). Zámek nechal postavit Heřman Hanibal z Blümegenu architektem F. A. Grimmem a své návštěvníky láká na interiéry, zařízené nábytkem ve stylu baroka, rokoka, empíru i biedermeieru, obrazovou sbírku se vzácným souborem děl nizozemského malířství nebo díla známého moravského sochaře Ondřeje Schweigla. Areál zámku navštěvujeme v průběhu Masters pravidelně a rádi a nic na tom nemění ani fakt, že jsme zde byli jednou neprávem pokáráni za konzumaci vinných produktů během prohlídky (slušný člověk přece přátelsky nabídnutý demižon odmítnout prostě nesmí, že ano) nebo že zde někteří jednotlivci z našich řad museli vystát dlouhou frontu na toalety ve chvíli, kdy měli jisté zdravotní potíže, protože jim zřejmě ráno v krámu podala prodavačka housku rukou nečistou.

Pravidelně procházíme také kolem další významné monumentální stavby, kterou jsme však – naštěstí – doposud nenavštívili. Jedná se o nemocnici Hospitálského řádu sv. Jana z Boha - Milosrdných bratří, která se nachází v bývalém barokním klášterním konventu z roku 1781, jehož součástí je dnes i veřejná lékárna nebo secesní kaple z počátku 20. století. Skutečnou dominantou obce je však nedaleký farní Kostel sv. Vavřince. Jedná se otrojlodní stavbu se čtyřbokou věží v průčelí. Kostel byl postaven na místě starší stavby v letech 1793-1795, ale věž pochuází již z roku 1495. Interiér kostela jsem si prohlédl důkladně, ale na otevřeném Ochozu kolem věže jsem nikdy nebyl.

Vizovice jsou vyhlášeny městskou památkovou zónou a jejich pomyslným středem je Masarykovo nebo-li spodní náměstí. Každého, kdo se zde objeví, jistě upoutají dvě vizuelní dominanty. Tou první je morový sloup se sochou Bolestné Panny Marie. Jedná se o barokní sousoší z konce 17. století (1690), které doplňují mladší sochy světců v životní velikosti, a to sv. Jana Nepomuckého, sv. Václava, sv. Floriána a sv. Prokopa. Na boční straně soklu najdete erby pánů z Vizovic. Vrcholová socha Panny Marie je menší, s hrudí probodnutou mečem a „esovitým“ tělem. Druhou dominantou pak je nedávno krásně restaurovaný „radniční“ Lidový dům.

Nedaleko nádraží – a tudíž každý den několikrát při cestě do festivalového areálu - narazíte na kapličku Panny Marie Lurdské a pozdně secesní sokolovnu (s venkovním koupalištěm) z 20, let minulého století. Podoba budovy sokolovny je silně inspirovaná pseudolidovým stylem Dušana Jurkoviče a autory jejího projektu jsou brněnští architekti Flora, Václavek a Gottlicher. Celá stavba má nepravidelný půdorys a je zastřešena kombinací sedlových a pultových střech i vikýřů. Domů ovlivněných lidovou architekturů a módní secesí však ve Vizovicích najdeme více.

Na své si přijdou i ti, kteří si jeden den vyčlení jen na areál likérky. Mohou zde čekat ochutnávkové exkurze v Jelínkově DISTILLERY LANdu, před kterým stojí dřevěné sochy valašského krále a jednoho známého strašidla, množství adrenalinových atrakcí, z nichž jen banshee-jumping je zde od počátku konání festivalu a obrovské „obchodní centrum“ se vším, co s metalem souvisí i zcela nepostřehnutelně. A k tomu všude vůně poživatin všeho druhu … není potom divu, že někdy má návštěvník pocit, že mu není zcela dobře a přitom ještě ani nepožil. K tomu si musíte přidat neuvěřitelné množství pitoreskních postaviček a neskutečných komických momentů. Někdy jsem litoval, že nemám v oku záznamové zařízení, protože některé scénky nelze ani přehrát, natož popsat slovy …

Kdo se nabaží nabídky festivalových Vizovic, vyráží většinou na výlety do okolí. Jednou z oblíbených variant je nedaleký Valašský šenk. Současná rekonstruovaná podoba tohoto penzionu s restaurací sice pochází z let 1994-1995, ale původně se jednalo o barokní lovecký zámeček se sirnatými lázněmi z roku 1747. Objekt později prošel mnoha přestavbami a sloužil například jako zájezdní hostinec. Ti odvážnější se ovšem nespokojí s pouhou návštěvou šenku, ale dosáhnou mnohdy i vrcholu 672 metrové Doubravy s rozhlednou Loučka z roku 2004. Nabízí se i možnost navštívit Mikuláštíkovo fojtství v Jasenné, nedaleké Lázně Luhačovice, někdejší kapitalistický zázrak v socialistickém Československu - tedy Slušovide - nebo krajské velkoměsto Zlín se zámky Malenovice, Lešná a zoologickou zahradou, která právě zámek v Lešné obklopuje.

Každý správný turista – samozřejmě – navštíví vizovické informační centrum nebo si projde město a jeho nejbližší okolí po naučné stezce, seznámí se zdejší památnou lípou nebo zaskočí na smetiště, aby zjistil kde a jak žijí Krysáci. Atrakcí města bylo donedávna také početné „stádo“ nutrií na místním veletoku Lutonínka. Nechaly se krmit i z ruky, ale nějak se prý přemnožily, takže má z kožek těchto roztomilých tvorů zřejmě paní starostová nebo manželka městského policejního prefekta nový kožich. Aby nám to nebylo líto, objevili jsme si alespoň kohouta – polyglota. Tento statný samec žije u jednoho polorozpadlého stavení nedaleko zdejší školy a jeho majitel měl zřejmě velmi rád kohouta na víně. Moudrý jedinec ho však ošálil, protože nekokrhá, ale stále jen zlobně kvoká. Možná jen díky tomu přežil dodnes, protože stará slepice - byť na smetaně - nemusí být zrovna nic moc ….

Zkrátka Vizovice a Vizovicko jsou lokalitou zajímavou, která ví a umí nabídnout každému něco. A teď si představte, že se ještě musíte stihnout věnovat hudbě, přátelům, konzumaci různých poživatin a dodržování pitného režimu. Není to lehké, pravda, ale něco si člověk může nechat na příště, že ano. A na závěr ještě rada pro příznivce pěnivého moku. Vizovické Masters of Rock můžete pojmout i jako malou turistickou (protože se mezi stánky musíte přesunovat po svých) pouť po známých i méně známých českých a moravských pivovarech. Nejsem samozřejmě schopen si vzpomenout na všechny značky a pivovary, které zde můžete ochutnat, ale pár jich jmenovat zkusím: Plzaň, Gambrinus, Holba Hanušovice, Litovel, Zubr Přerov, Janáček Uherský Brod, Svijany, Bernard, Radegast, Krakonoš, Černá hora, Starobrno, Staropramen, Zlatovar, Budvar … a tak dá a tak dál.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Pokaždé jinde a jinak. Budu-li vycházet pouze z ročníku letošního, tak snídaně nám nejčastěji poskytovala místní samoobsluha, která je dnes už - tuším - provozovnou Tesco, obědy bufet na Masarykově náměstí a večeře provozovny v areálu likérky a jejich nejbližším okolí. Výběr nápojového lístku jsem uvedl výše a u Slunce jsme byli také pravidelnými hosty. Ubytováni jsme byli ve stanu na zahradě rodinného domu našich přátel, takže komfort ranní kávy, sprchy a návštěvy WC nám odepřen nebyl.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Letošní ročník patřil k těm slabším až nejslabším. Z počátku hodně špatný zvuk a málo kapel, na které bych se vysloveně těšil. Výbuchem byli mnohé "hvězdy" festivalu: Leningrad Cowboys (zvukově se to opravdu nedalo poslouchat), Lordi (snad vším) a poprvé v životě se mi nelíbili Waltari. Výborní byli tradičně Rage a nezklamali Moonspell a naši SSOGE. A vysloveně pobavil objev a koncertní set skupiny Tchoři (přál bych každému hlavně vidět). Ubylo i setkání se známými a přáteli z minulých ročníků. Mimofestivalovou aktivitu jsme zaměřili na tradiční toulky městem a výstavu "Kaple jinýma očima" o zámecké kapli.

Ostatní informace

Ceny za vstupné se mění v průběhu roku, my využili - tradičně - "levný" internetový nákup ještě v roce předchozím, i když letos se mi to málem nevyplatilo. Naštěstí byl festival Masters of Rock termínově před pobytovým zájezdem do nemocnice. I období, kdy se zde dala koupit jen drahá Plzeň do kelímku, naštěstí pominulo. Hlavním sponzorem již je Radegast a pivo ve stáncích kolem areálu koupíte běžně za 25,- Kč. Ceny za veškeré pokrmy a "pouťové" atrakce jsou běžně festivalové. Jenom místní se možná někdy zlobí. V době konání festivalu se vždy strmě upravují ceny ve všech vizovických občerstvovnách a provozovnách. A jistě uhodnete, kterým směrem ...

Více mých fotografií z Masters Of Rock 2013 najdete na odkazu: http://markyz63.rajce.idnes.cz/Masters_Of_Rock_2013_Vizovice__07_2013/

GPS souřadnice:
uložit .gpx soubor (49.217, 17.841)
Poslední aktualizace: 19.9.2013
Autor: markyz63
Kvalita příspěvku:    
Hodnotit kvalitu příspěvku
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Praktické informace
Vizovice (nejen) festivalové aneb opět na Masters of Rock mapa
Mapa Vizovice (nejen) festivalové aneb opět na Masters of Rock
Vyhledání vlakového spojení
Datum a čas:
Odkud:
Kam:
0,2km od místa

Příspěvky v okolí Vizovice (nejen) festivalové aneb opět na Masters of Rock

Možná si rozmrzele řeknete - památník partyzána - takových u nás je... a máte pravdu. Jenomže tento není samoúčelný, neboť se nachází v centru oblasti, proslulého za II.světové války silným protifašistickým odboje…
Tipy na výlet
Jsou Vánoční svátky a my jsme vstali celkem pozdě. Po chvilkovém přemýšlení a stanovení si priorit pro dnešní den jsme zvolili výlet. Mělo by to být blízko našeho okolí, abychom nemuseli spěchat, protože v zimě se…
  "Na koleji druhé pozor, na kolej druhou přijíždí osobní vlak z Vizovic!" Jistě tuhle proslavenou hlášku z filmu Kulový blesk znáte.... Ale Vizovice nerovná se jen slivovice. (Tím samozřejmě nechci…
 Pokud přijedete na návštěvu Vizovic vlakem a zamíříte z nádraží do centra města, narazíte na křižovatce pěti ulic - Nádražní, Tyršovy, Slušovské, Těchlovské a Štěpské na roztomilou sakrální stavbičku s venko…
 Na okraji městské památkové zóny stojí naproti kapličce Panny Marie Lurdské v ulici Slušovská zajímavá členitá budova, jejíž rysy nám něco připomínají. Návštěvník Vizovic, který to přežene s koštem slivov…
Tradiční palírna ve Vizovicích, východně od Zlína, s historickou expozicí pro veřejnost.
Možná to bude znít pro některé návštěvníky Vizovic až neuvěřitelně, ale k největším kulturním zážitkům, které město nabízí, patří nejen ochutnávka slivovice či festival Masters of Rock, ale také prohlídka…
Veřejnosti přístupný trojkřídlý barokní zámek, obklopený anglickým parkem a francouzskou zahradou.
   V encyklopediích se uvádí, že nejvýraznější dominantou valašských Vizovic je zdejší barokní zámek. Je to nesmysl. Hlavní budova bezvěžového zámku není z ulic města a ani z druhého trojúhelníkového nám…
  Krásný zámek ve Vizovicích není jedinou barokní památkou tohoto města. V jeho sousedství se od okraje Palackého náměstí souběžně s hlavní silnicí ku Zlínu táhne dlouhý komplex rekonstruovaných budov. Na…
Prvé zmienky o valašskej obci Vizovice sa spomínajú v roku 1261 v majetku kláštora Smilheim. V roku 1314 plienilo uhorské vojsko Matúša Čáka Trenčiankého kláštor i jeho statky, po ďalších útokoch okolitej husitskej šľachty v roku 1418 nastáva úpodok mestečka a kláštor zaniká. V 16. storočí - v roku 1531 získavajú od vrchnosti právo variť pivo a vyvážať ho i do okolia…
Město
Vizovice leží na Jižní Moravě, východním směrem od města Zlín. Město se rozkládá v severní části Vizovické vrchoviny a na obou březích říčky Lutoninky. Město je známé svou tradiční výrobou…
  Kdo zná tvorbu známé folkrockové skupiny Fleret, jistě si všiml, že se v jejich textech objevují "chvalozpěvy" nejen na půvabné městečko Vizovice, ale také na jejich náměstí. Flereti už bohužel v pěsničce…
Při návštěvě Vizovic doporučuji mimo zámku navštívit v rámci exkurze závod Rudolf Jelínek a.s..V rámci exkurze uvidíte muzeum palírenství-obří kádě-prostory zrání whisky-stáčírnu a na závěr ochutnávka tří druhů al…
Pokud se řekne Vizovice, které jsou bránou Valašska, spoustě z vás se vybaví každoročně zde probíhající Trnkobraní - hudební festival s přehlídkou kapel a soutěží - s nejoblíbenější soutěží…
  Na toto místo jsme s manželkou (samozřejmě plánovaně) narazili při našem výletním okruhu po krásách Vizovic a okolí. Lázeňskou ulicí jsme vyrazili proti toku Želechovského potoka, zprava i zleva cestu lemov…
  Města, ležící stulená v údolích vrchovin či při úpatí vyšších hor, mívají k  určité hoře ve svém okolí láskyplný a někdy až skoro majetnický vztah. Tak je tomu i v případě Vizovic. Zdejší oblíbenec nes…
Zoo Lešná Zlínská zoologická zahrada je nejnavštěvovanější a nejkrásnější místo celé Moravy. Areál zoo se rozkládá v historickém lešenském parku, ve kterém roste více než1 140 druhů dřevin a okrasných bylin. Rom…
Zoo Zlín je jedna z nejoblíbenějších v České republice. JE rozdělena na kontinenty a tak postupně projdete Afriku, Evropu, Asii a Střední i Jižní Ameriku. Chlubí se tropickou halou Yukatan a nádherným zámkem Lešná…
10.7km
více »
Zámek Lešná je klenotem areálu zlínské zoologické zahrady. Zámek doplněný o menší budovy a další drobné objekty, rozptýlené v parku, tvoří architektonicky ucelený soubor pohádkového ladění. Hlavní zámeckou dvoup…
10.8km
více »
Zřícenina
Zřícenina hradu Lukov se nachází asi deset kilometrů od Zlína, na kopci nad obcí Lukov, na dohled Zoologické zahrady Zlín a zámku Lešná. První zmínky o něm pocházejí ze 13. století, důkazy o osídlení této lokality však sahají ještě do dávnější historie – během archeologických výzkumů v 80. a 90. letech 20. století zde byly mj. nalezeny fragmenty pravěké keramiky, které…
11.6km
více »
Luhačovice leží na Jižní Moravě, jižním směrem od města Zlín. Luhačovice jsou vyhledávaným lázeňským a rekreačním městem. V lázních se léčí nemoci dýchacích cest, cukrovka a zažívací nemo…
14.8km
více »
Skalní útvar
Chráněný přírodní útvar Pulčínské skály se nachází poblíž obce Pulčín, jižně od Vsetína. Jsou součástí NPR Pulčín-Hradisko. Není bez zajímavosti, že skály byly útočištěm člověka již v prn…
17.4km
více »
Hostýn je významné poutní místo v Hostýnských vrších. Nejvýznamějším objektem je bazilika Nanebevzetí Panny Marie. Základní kámen byl posvěcen r.1721, stavba byla dokončena r.1748.…
20.3km
více »
Arcibiskupský zámek Kroměříž se nachází ve Zlínském kraji. Zámek je otevřen v dubnu a říjnu pouze o víkendech a od května do září každý den. Zámek patří k nejvýznamnějším památkám na Moravě. Zámek Kroměříž byl zapsán do Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Zámek, na rozdíl od mnoha jiných památkových objektů, v minulosti zpřístupnil téměř všechny své…
33.6km
více »
Dřevěné městečko je nejstarším areálem. Od roku 1925, kdy bylo poprvé otevřeno pro veřejnost, sem byly postupně přeneseny a znovu postaveny domy z rožnovského náměstí. K nim později dostavěn kostel podle kostela ve Větřkovicíc…
35.2km
více »
Již po několikáté jsem se byla podívat ve skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm. Musím uznat, že jsem byla mile překvapená. Čekala jsem, že vše bude tak jak minule, ale nebylo. Je vidět, že skanzen se neustále rozrůstá o nové a nové objekty. Prohlídka tohoto místa zabere celkem dost času. Je lepší si to naplánovat jako celodenní výlet. Vedle skanzenu je velké parkoviště. Za…
35.2km
více »
Vrchol Radhošť (1129 m n.m.) se nachází 4 km od horského sedla Pustevny. Vrchol Radhoště je holý a můžeme z něj spatřit jeden z nejkrásnějších pohledů na beskydské panoráma, Vsetínské vrchy, Javorníky, Malo…
40.9km
více »
Štramberk leží na Severní Moravě, jižním směrem od Ostravy. Městečko se rozkládá pod vrcholky Moravskoslezských Beskyd a na pravém břehu říčky Sedlnice. U jihozápadního okraje města je na…
46.2km
více »
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace