TURISTIKU PODPORUJÍ
57 992 turistů a cestovatelů
91 743 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
895 125,- odměny za články

Svatý Jur a hrad Biely Kameň - diskuse

 • turista
  Jirka
  VZS
  30.10.2014 19:32
  VZS jsem vykonával v letech 1975-1977 v "šurském háji",teď jsou tam jen rozvaliny z těch kasáren,byl jsem se tam podívat 2013.Kasárna byla mezi tehdejším Jurem u Bratislavy a Vajnory.Hodně vzpomínek mám na pionýry a vedoucí ze školy Petra Jilemnického,byl jsem tam vedoucím 8 a pak 9 třídy.Vzpomenu ved.Pucher L.,Zárecký D.,Križanová Anna,Prepíková "Katka"?,Molákova ?a s.Volfová.Děcka Achbergerová,Macháček Gab....a další.Jur jsem prochodil i jeho památky - Neštich,kostel,hrad a také vinárnu (Viechu),ta byla u silnice,kino ..Dodnes se mi jěště někdy v noci o těchto příjemných chvilkách v Juru zdá sen.To už se nevrátí.čas se ne dá zastavit.V 58letech už musí člověk bilancovat.Je možné,že se tam ještě podívám.Jirka z Vacenovic u Kyjova.
 • turista
  Rastislav
  je tam toho viac
  22.6.2008 9:27
  Hned nad svatym jurom su zvysky velkomoravskeho hradiska Nestich. Zo Sv. Jura takztiez mozete vystartovat na mnohe pesie alebo cyklotury do Malych Karpat.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Svatý Jur a hrad Biely Kameň

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace