TURISTIKU PODPORUJÍ
61 455 turistů a cestovatelů
109 004 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 359 845,- odměny za články

Vyhrajte turistický zájezd do Solné komory a na Dachstein!

Soutěžit můžete od 27.3.2023 do 28.4.2023

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Do světa s CK Mundo

Cestovní kancelář Mundo už mnohým není třeba představovat. Začínala před pěknou řádkou let jako cestovka pro mladé, která se zaměřovala na turistické autobusové zájezdy s ubytováním převážně pod stanem. Dneska už nabídka zahrnuje poznávací, turistické i ferratové zájezdy po celém světě a rozšířilo se i věkové spektrum účastníků. Co je ale pro Mundo stále příznačné, je jedinečná atmosféra na zájezdech. Můžete vyrazit klidně sami a brzy se budete cítit jako mezi kamarády. Průvodci z Munda zkrátka umí tmelit partu! Dalším specifikem je, že ve městech nemusíte chodit za deštníkem, ale na základě podrobných tipů a informací si vyberete, jak svou návštěvu využijete. Naopak v horách se můžete spolehnout na doprovod zkušených průvodců a vychutnat si tak túry bezpečně a bez starosti. A když navíc zážitky na cestách sdílíte s lidmi na stejné vlně, tak se násobí, souhlasíte s námi? 

Solná komora: turistika v okolí Halštatského jezera a pod masivem Dachstein

Rakouská oblast Salzkammergut, to jsou vápencové štíty hor, krasové jeskyně, malebná údolí a křišťálově čistá ledovcová jezera. Impozantní horské vrcholy, v čele s masivem Dachsteinu, dosahují téměř 3 000 m n. m. Nejen pro své přírodní krásy, ale také pro bohatou historii spojenou s těžbou soli a lázeňstvím, je jižní část Solné komory zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO.

Zájezd Solná komora od CK Mundo všechny tyto krásy propojuje. Užijete si na něm tři krásné túry: k 90 m vysokému vodopádu Waldbachstrub, na vyhlídkový vrchol Hoher Kalmberg (1 833 m) a také výšlap Krasovou cestou na vrchol Krippenstein (2 108 m) s ikonickou vyhlídkou Pět prstů. Užasnete nad výzdobou Obří ledovcové jeskyně a osvěžíte se v Halštatském jezeře. Na závěr se také pokocháte půvabným městečkem Halštat.

Poukaz na zájezd Solná komora – turistika v termínu 16. – 20. srpna 2023 pro jednu osobu v hodnotě 6 880 Kč získá autor 201 správné odpovědi. 

 Halstas
Malebné hornické městečko Halštat
vrchol Krippenstein (2 108 m)
Vrchol Krippenstein (2 108 m)
Obří ledová jeskyně
Obří ledová jeskyně (prohlídka je součástí zájezdu)

 Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Pro aktivní účast v soutěži je potřeba vyplnit celý soutěžní formulář. Podmínky soutěže naleznete zde.