TURISTIKU PODPORUJÍ
61 458 turistů a cestovatelů
109 014 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 360 059,- odměny za články

Vyhrajte dvoudenní lyžovačku na Hochfichtu s ubytováním v Penzion U Méďů

Soutěžit můžete od 25.1.2022 do 10.2.2022

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Chcete si se svou drahou polovičkou zdarma užít malé Alpy na rakouské straně Šumavy, hned za hranicemi? Zapojte se do soutěže a výhra může být Vaše. 

 

Malé Alpy na Šumavě

   

Skiareál Hochficht, který najdete jen kousek od Lipenského jezera, je největším rakouským skiareálem mimo Alpy, a během letošní zimy dostává své pověsti. Lyžařské podmínky na Hochfichtu jsou nejlepší za poslední roky, otevřeny jsou kompletně všechny sjezdovky a kvůli Covidu je letos na svazích méně lidí, což ještě umocňuje požitek z lyžování. 

Kdo ještě nikdy na Hochfichtu nelyžoval, bude příjemně překvapen. Sjezdovky dosahují délky až 3 400 m a převýšení přes 400 výškových metrů. Na Hochfichtu najdete pohodlné modré rodinné tratě, široké červené carvingové svahy i závodní FIS sjezdovky, které si oblíbí zkušenější lyžaři. 

A co děti? I ty se na Hochfichtu vyřádí. Čeká tu na ně dětské výukové hřiště skřítka Fichtla, Junior park se zastřešeným pásem i zábavný komiksový slalom. Pro běžkaře je v okolí Hochfichtu denně upravováno 68 km běžeckých tratí. 

Na Hochfichtu se domluvíte česky

Jelikož Hochficht leží doslova „za humny“ pracuje ve skiareálu několik desítek Čechů a zejména v restauracích, na pokladně či půjčovně lyží není problém se domluvit česky. 

Užitečné odkazy o Hochfichtu

www.skisport.com/Hochficht/cs  

> aktuální opatření covid-19  

> webové kamery 

Moderní 10místná kabinková lanovka vás pohodlně doveze na vrchol Hraničník za každého počasí

Skiareál Hochficht hlásí výborné podmínky a otevřeny jsou všechny sjezdovky

Dráhy s obřími vlnami jsou to pravou a oblíbenou zábavnou pro vaše děti


 

Penzion U Méďů – přes 20 let tradice lyžování na Hochfichtu

Penzion U Méďů v Hůrce na břehu lipenského jezera je již přes 20 let žádanou adresou pro lyžařské nadšence mířící na Hochficht. „Méďové“, majitelům rodinného penzionu tu nikdo jinak neřekne, začali jako první už před 20 lety vypravovat první skibusy na svahy Hochfichtu a výrazně napomohli proslavit Hochficht v českých luzích a hájích.

Pokud se ubytujete právě zde, budete v nejlepších rukou.

Doslova pod jednou střechou na vás v Penzionu U Méďů čeká útulné ubytování, vyhlášená „medvědí“ restaurace s poctivou domácí kuchyní a vlastní wellness s vyhřívaným bazénem, kde si dokonale odpočinete po celodenním lyžování.

Veškeré informace o Penzionu U Méďů se dozvíte zde: www.penzion-umedu.cz

Penzion U Médů – specialisti na pobyty s lyžováním na Hochfichtu

Zasloužená relaxace po lyžování

Poctivá domácí „medvědí“ kuchyně

 


 

O co soutěžíme?

Ubytování se snídaní na 3 dny/2 noci v Penzionu U Méďů pro 2 dospělé osoby a k tomu 2denní skipasy na Hochficht. Dále jako dárek obdržíte regionálního turistického průvodce Grenzgenial s desítkami slev pro volný čas z Lipenska i blízkého příhraničí a multifunkční nákrčník. Výhercem se stane autor 299 správné odpovědi.

Termín výherního pobytu je nutné předem upřesnit s recepcí dle volných kapacit. Výhru je potřeba uplatnit a vyčerpat během zimní sezóny 2021/22. 

Soutěžní otázka

Jaká je nejvyšší nadmořská výška skiareálu Hochficht? (správnou odpověď najdete na webu www.skisport.com)Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.