TURISTIKU PODPORUJÍ
61 434 turistů a cestovatelů
108 594 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 352 271,- odměny za články

Soutěž o rodinný víkend s lyžováním na Hochfichtu

Soutěžit můžete od 29.1.2020 do 19.2.2020

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Skiareál Hochficht nabízí jedny z nejlepších sněhových podmínek na „českých horách“

Kam na poslední chvíli za sněhem? Rakouský Hochficht vás nezklame. Letošní zimu je to se sněhem opravdová bída a většina tuzemských lyžařských areálů má v provozu jen malou část sjezdovek. A pro změnu alpská střediska s dostatkem sněhu mají jarní prázdniny již beznadějně vyprodané. Pokud stále přemýšlíte, kam na hory na poslední chvíli vyrazit za sněhem, skiareál Hochficht na rakouské straně Šumavy nedaleko Lipna vás nezklame. A navíc leží hned u hranic.

Šumavský Hochficht je největším rakouským skiareálem mimo Alpy a mezi českými lyžaři se těší stále větší popularitě. Zejména díky výhodné poloze přímo na česko-rakouské hranici a sněhové jistotě i v době, kdy níže položená střediska bojují s nedostatkem sněhu. Tento fakt Hochficht potvrzuje i v letošní mizerné zimní sezóně – v provozu jsou tam všechny lanovky a vleky a přes 14 km sjezdovek (z celkových 21 km), což je údaj, kterým se na tuzemských horách může chlubit jen velmi málo lyžařských areálů. Je to dáno především nadmořskou výškou sjezdovek, které sahají až do výšky 1 338 m a také „palebnou sílou“ 112 sněžných děl, které dokážou vyrábět technický sníh na všech tratích.

10místná kabinková lanovka vás pohodlně přepraví na široké sjezdovky Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Připočteme-li k tomu možnost levnějšího ubytování na české straně, které v ceně pobytu zahrnuje velmi zvýhodněný skipas a také to, že se na pokladně, v restauracích i lyžařské půjčovně domluvíte česky, vychází nám Hochficht jako vhodný kompromis pro všechny, kteří se nechtějí trmácet hodiny v autě do Alp a zároveň nechtějí riskovat jarní prázdniny „na blátě“.

Zastřešený pojízdný pás pro děti u Reischa Junior Parku Autor: HOCHFICHT BERGBAHNEN GmbH

Přednosti a výhody Hochfichtu pro české lyžaře

  1. Poloha: na Šumavě u Lipna hned u hranic (ca. 3 hodiny autem z Prahy), neplatíte za rakouské dálnice
  2. Nejlepší sněhové podmínky na Šumavě: momentálně 11 km otevřených sjezdovek, 2 dětské parky, v provozu všechny lanovky a vleky (celkem 9)
  3. Domluvíte se zde česky
  4. Výhodné slevy, které platí i během jarních prázdnin
  5. děti do 10 let v doprovodu rodiče lyžují jen za 4 €/den
  6. mládež do 19 let i studenti do 26 let lyžují za dětský JUKI tarif
  7. rodinná sleva 15 € na 1denní lyžování s turistickým průvodcem Grenzgenial
  8. Levnější ubytování na české straně s velmi zvýhodněným skipasem (tzv. lyžařský balíček)

SOUTĚŽ O RODINNÝ VÍKEND NA ŠUMAVĚ S LYŽOVÁNÍM NA HOCHICHTU

Zodpovězte na 2 jednoduché otázky a vyhrajte ubytování s polopenzí na 3 dny/2 noci v Penzionu U Lva pro  2 dospělé osoby + 2 děti do 19 let (r.n. 2 001 a mladší) s 2denním lyžováním na Hochfichtu. Dále jako dárek obdržíte regionálního turistického průvodce Grenzgenial s desítkami slev pro volný čas z Lipenska i blízkého příhraničí.

Termín výherního pobytu je nutné předem upřesnit s recepcí dle volných kapacit. Posledním dnem lyžařské sezóny na Hochfichtu má být 22. nebo 29. březen dle aktuálních sněhových podmínek. 

Soutěžní otázky:

Kolikamístné jsou pohodlné kryté kabinky lanovky Reischlbergbahn a jak vysoko nad mořem leží nejvyšší vrchol skiareálu Hochficht (Smrčina)?

Odpovědi na soutěžní otázky najdete v českém jazyce na oficiálních webových stránkách skiareálu Hochficht www.skisport.com/hochficht/csAktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Penzion Pohoda U Lva – rodinný penzion na Šumavě

Lví řev ani nabubřelý luxus za drahé peníze zde rozhodně v tomto útulném rodinném penzionu rozhodně nehledejte. Vše vám však vynahradí božský klid, nádherná příroda, pohostinnost majitelů a krátká vzdálenost na sjezdovky Hochfichtu. To vše za velmi příznivé ceny.

Penzion Pohoda U Lva najdete v obci Nová Pec, která je nejbližším výchozím místem do skiareálu Hochficht (autem do 30 minut). Útulné a cenově příznivé ubytování v pokojích či rodinných apartmánech doporučujeme rezervovat i s polopenzí, protože zde se hostům servíruje s láskou připravovaná domácí i bezlepková kuchyně okořeněná pohostinností a srdečností nových majitelů penzionu.

V bezprostřední blízkosti penzionu si v zimě kromě lyžování na Hochfichtu užijete také upravované běžecké stopy a po zbytek roku cyklostezku vhodnou i pro inline bruslení, začínající lipenské jezero, výlety na kánoi či raftu po řece Vltavě či turistické stezky v NP Šumava (např. k Plešnému jezeru).

Do Nové Pece se pohodlně dostanete nejen autem, ale i vlakem.

Více informací o penzionu se dozvíte na: www.pohodaulva.cz

Podmínky soutěže naleznete zde.

Další užitečné odkazy:

Aktuální sněhové podmínky: https://skisport.com/Hochficht/cs#Aktuelles

Nabídka ubytování se zvýhodněným skipasem: https://skisport.com/Hochficht/cs/ubytovani/pobytove-balicky

Webové kamery: https://skisport.com/Hochficht/cs/prakticke-informace/webove-kamery

Ceníky skipasů a slevy: https://skisport.com/Hochficht/cs/ceny-skipasu/skipasy-zima

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výherci M. Zuskovi!