TURISTIKU PODPORUJÍ
61 433 turistů a cestovatelů
108 513 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 351 278,- odměny za články

Soutěž o dvě vstupenky na Kolem světa 2019 - největší cestovatelský festival v ČR

Soutěžit můžete od 8.11.2019 do 19.11.2019

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Island © Pavel Svoboda

O víkendu 23.11. – 24.11.2019 se uskuteční v Praze již tradičně Festival Kolem světa, největší cestovatelský festival v ČR. V rámci bohatého víkendového programu se představí 70 přednášejících z řad cestovatelů, expedičníků, fotografů, horolezců a milovníků cestování a extrémních zážitků.

Přesný program naleznete zde: www.kolemsveta.cz/program

V rámci festivalu si přijdou na své opravdu všichni. Ti, kteří se spíše chtějí pobavit veselými historkami z cest, by určitě neměli vynechat přednášku Ladislava Zibury - Prázdniny v Evropě, vyprávění Dana Přibáně o trabantím dobrodružství Trabantem tam a zase zpátky nebo Stand-up: Čtyři roky stewardem u Qataru, Ondřeje Jünglinga

Milovníky přírody a krásných fotografií určitě nadchne fotograf Petr Jan Juračka se svou návštěvou Indonésie, kam se vydal na pozorování želv, Pavel Svoboda, který na svých fotografiích zachytil neopakovatelnou krásu Islandu, nebo malebná krása Jihoafrické republiky a Svazijska, zachycená okem fotografky Jany Kupčákové.

Příznivci dobrodružství, adrenalinu a vysokohorské turistiky by neměli chybět na přednášce o výstupu na K2 současné nejlepší české horolezkyně, Kláry Kolouchové, na vyprávění o nejlepších trecích Nepálu horolezce Honzy „Trávy“ Trávníčka, nebo na Pacifické hřebenovce, kterou přešla celou na své sólo cestě Lucie Kutrová.

Z dalších přednášek určitě zaujme novinářka Markéta Kutilová, která poreferuje o aktuálním dění v Sýrii, Frank Tomas Grapl s Novým Zélandem, Blanka Milfait, královna marmelád, Karel Štěpánek, Matěj Semsej, Matouš Vinš, Karel Wolf a řada dalších zajímavých osobností s příběhy z celého světa.

Festival myslí i na rodiny s dětmi, pro rodiče budou jistě inspirativní přednášky o cestování s dětmi do Vietnamu, do Bosny a Hercegoviny na kole nebo prostě kolem světa, zatímco své děti mohou nechat v dětském sále, kde jim bohatý program zajistí tým festivalu Kolem světa a děti si tak budou moci vyzkoušet třeba indonéskou batiku, malování na obličej, hru na bambusové nástroje, indické tance a další zábavný program.

V předsálí na návštěvníky čeká bohatý cestovatelský veletrh a exotický food court. Vstupenky v předprodeji online na: www.kolemsveta.cz/praha-2019-2/vstupenky nebo na místě.

Kompletní program naleznete na www.kolemsveta.cz.

O co soutěžíme:

1 výherce získá 2 celovíkendové vstupenky na festival Kolem světa 2019 v Praze.

Soutěžní otázka:

Kde se bude konat letošní ročník festival Kolem světa (23.11. – 24.11.2019)?

Nápovědu na soutěžní otázku naleznete zde.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výherkyni V. Smolíkové!