TURISTIKU PODPORUJÍ
61 462 turistů a cestovatelů
109 073 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 361 979,- odměny za články

Podzimní soutěž o dárkové poukazy od PROGRESS sportswear!

Soutěžit můžete od 14.10.2016 do 30.11.2016

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Česká rodinná firma vyrábějící sportovní oblečení a funkční prádlo PROGRESS sportswear zásobuje zahraniční odběratele i nadnárodní řetězce. Její výrobky využívají čeští horolezci včetně Jana Trávníčka, který v tomto oblečení stál na vrcholu několika osmitisícovek. Progress podpořil i v letošním roce Jana Trávníčka a Mirku Jirkovou na expedici, na kterou vyrazili mimo jiné s nevidomým horolezcem Janem Říhou. Společně se nedávno pokusili o vrchol Cho Oyu, šesté nejvyšší hory světa.

S nevidomým horolezcem na Cho Oyu

PROGRESS opět podpořil Jana Trávníčka. Tentokrát při výstupu s nevidomým horolezcem Janem Říhou na Cho Oyu, šestou nejvyšší horu světa. „Letošním cílem je pomoct nevidomému horolezci Janu Říhovi zdolat úctyhodných 8 201 metrů vysokou Cho Oyu. Pomoct splnit sen našemu kolegovi, který i přes svůj handicap má velkou chuť do života i chuť přijímat nové výzvy. Jeho silná vůle by měla inspirovat další lidi. V rámci expedice nechceme nic riskovat. Cílem není vrchol, ale společná cesta,“ uváděl před cestou vedoucí expedice Jan Trávníček.

A výsledek?

Všechny expedice zamířily ze šesté nejvyšší hory světa domů, Češi ale nesložili zbraně a jako jediní zůstali - svou vytrvalost na Cho Oyu (8201 m) proměnili ve tři výstupy na vrchol (J.Trávníček, Aleš Bílek, M.Novotný) a výškový rekord Honzy Říhy - přes 7500 m bez použití umělého kyslíku!

Finanční podpora pro Světlušku

V průběhu letošního podzimu se chystá PROGRESS podpořit nadační fond Světluška. Na e-shopu www.progress-cz.cz budou k dispozici trička s logem Světlušky. Z každého prodaného kusu půjde 100 korun na konto tohoto nadačního fondu podporující nevidomé.

O co soutěžíme?

3 výherci obdrží dárkový kupon na nákup zboží v hodnotě 500 Kč.

Soutěžní otázka:

Vedoucí expedice CHO OYU 2016 J.Trávníček již zdolal ve vybavení PROGRESSu těchto 5 osmitisícovek:

Nápovědu naleznete zde.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výhercům: T. Kinterová, H. Vovsíková, M. Vacková!