TURISTIKU PODPORUJÍ
61 428 turistů a cestovatelů
108 478 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 350 489,- odměny za články

Vyhrajte dvoudenní dobrodružství v Černobylu pro dvě osoby a podívejte se, jak dopadla pýcha Sovětského svazu!

Soutěžit můžete od 19.2.2016 do 3.4.2016

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Jste pouze jeden krok od výletu do Černobylu, města duchů Pripjati a celé uzavřené zóny, která vznikla po černobylské havárii, čeká vás:
 
  • 500 a více úchvatných fotografií
  • 200 opuštěných objektů
  • 150 projetých kilometrů
  • 40 dechberoucích zastávek
  • 7 dozimetrických kontrol
  • 4 mikrosieverty nasbírané během výletu
  • 2 nezapomenutelné dny
  • 1 profesionální průvodce

---

Takto vypadá v číslech výlet do Černobylu se společností CHERNOBYLwel.come. Exkurze do uzavřené černobylské zóny je jedním z nejúchvatnějších zážitků každého dobrodruha, milovníka adrenalinové turistiky, nebo vášnivého fotografa. Ročně si prohlédne černobylskou zónu zhruba 18.000 turistů z celého světa, ale jen některým z nich se podaří uvidět a zažít v Černobylu, Pripjati a ostatních částech zóny momenty, které zůstávají ostatním turistům skryté, nepoznané a uzavřené.
 
Výlet do Černobylu zahrnuje
 
Mimo "povinného" pátrání po tajemstvích a minulosti města duchů Pripjať, záhadný vojenský radar Duga, návštěvy neslavně známé jaderné elektrárny, či rozhovory s místními lidmi, kteří přežili výbuch jaderného reaktoru č. 4, evakuaci města, ale budete svědky toho, jak si příroda dokázala poradit se zamořením a selháním člověka. Nejen v průběhu exkurze, ale i při večerním posezení na hotelu přímo v Černobylu se dovíte nová fakta o celém projektu černobylské jaderné elektrárny V.I. Lenina, ale i o katastrofě, která následovala. Na radaru Duga uvidíte, jak ohromné a zbytečné mohou být vojenské výdaje. Ve městečku Černobyl 2 se nachází poslední sovětský nehorizontální radar, který ještě stojí. Díky průvodci, ale též i přítomným expertům, kteří mají k dispozici dobové fotky města Pripjati, radaru Duga a Černobylu, budete pomyslně cestovat zpátky v čase - až do roku 1986. Vcítíte se do atmosféry komunistické propagandy a jejími artefakty – od budov, hesel, znaků až po bojovou techniku. Navždy se Vám vryje do paměti.

Aby byl Váš pobyt v Černobylu jako i celý výlet jedním a unikátním a bezpečným zážitkem a také víc než jen záznamem v domácím albu, CHERNOBYLwel.come se postará o všechny potřebné dokumenty, povolení, ubytování, cestu, stravu a maximální bezpečnost. Hlavně se však postará o nejintenzivnější, nejfotogeničtější a nejdobrodružnější program zájezdu do uzavřené černobylské zóny. A to je garantováno!

O co soutěžíme?

Soutěžíme o dvoudenní zájezd pro dvě osoby do Černobylu (popis výše v textu).

Soutěžní otázka:

Kolik let uplyne tento rok od jaderné havárie v Černobylu?

Nápovědu naleznete zde.Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěží na Turistika.cz naleznete zde.

Výsledky soutěže

Výhercem se stává pan Tomáš Belko, blahopřejeme k výhře!