TURISTIKU PODPORUJÍ
61 462 turistů a cestovatelů
109 073 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 361 979,- odměny za články

Vyhrajte v naší soutěži skvělé turistické vybavení

Soutěžit můžete od 16.4.2015 do 25.5.2015

Soutěž byla ukončena, už nejde hlasovat.

Královéhradecký kraj patří každoročně k nejnavštěvovanějším regionům České republiky. Aby ne, když je tak bohatý na přírodní, historické a kulturní krásy. Ve spolupráci s portálem Turistika.cz jsme pro Vás připravili 3 otázky, vztahující se k jednotlivým turistickým regionům. Pokud odpovíte správně na všechny 3 otázky, budete zařazeni do slosování o zajímavé ceny.

O co soutěžíme?

Výherci se mohou těšit na:

1. cena turistický zavírací nůž + sada cykloosvětlení 
2. cena 2x Obrázková publikace o Královéhradeckém kraji
3. cena 3x turistická čelovka

Soutěžní otázky:

1) Otázka z Hradecka: Renesanční Bílá věž je spolu s gotickou katedrálou sv. Ducha dominantou historického centra Hradec Králové. Letos se otevře návštěvníkům v celé kráse po celkové rekonstrukci. Ve věži je od roku 1581 zavěšen zvon, který je jedním z největších u nás.
Jak jmenuje tento zvon?  

Jak jmenuje tento zvon? 

Nápovědu naleznete zde.

2) Otázka z Krkonoš: Krkonoše jsou nejnavštěvovanější turistickou oblastí Královéhradeckého kraje. Statisíce návštěvníků vystoupají nebo vyjedou na nejvyšší horu Sněžku, ale málokdo si uvědomí, že je Sněžka poddolovaná středověkým rudným dolem, který je navíc možné navštívit.

Jak se tento důl nazývá?

Nápovědu naleznete zde.

3) Otázka z Kladského pomezí: Broumovský Benediktinský klášter prošel rozsáhlou rekonstrukcí, díky níž může návštěvníkům představit své poklady v plné kráse. Mezi jednou z pozoruhodností jsou mumie ukryté ve zdejších sklepeních. Jednou z nich je i zakladatelka vambereckého krajkářství Magdalena Grambová.

Kolik mumií je v současné době ve zdejší kryptě uloženo?

Nápovědu naleznete zde.

Vyberte správnou kombinací odpovědí.

 Aktuálně nejde hlasovat

Soutěž už skončila.

Podmínky soutěže naleznete zde.

Výsledky soutěže

Blahopřejeme výhercům: 1. cena - Miloslava Lasáková; 2. cena - Dora a Lucie Horáková; 3. cena - Miroslav Ratiborský; Yvona Sonnková; Miloslava Burýšková.