TURISTIKU PODPORUJÍ
60 955 turistů a cestovatelů
105 163 výletů, turistických cílů, tras a cestopisů
1 214 979,- odměny za články

Kulturní památky - diskuse

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.
 • turista
  Marie Chaloupková
  Rudoarmějec na nám Rudé Armády.
  24.11.2018 11:13
  Dobrý den. Udivuje mě, jak se dá překroutit historie. Když byl vztyčen rudoarmějec tak si jedna z mála dobře pamatuji, že ten voják měl v údajné hrozivé pěsti samopal. Během nějakého času ze dne na den ten samopal zmizel. Zůstal mu v pěsti otvor po něm. Pravdu proč samopal zmizel, se veřejnost nedozvěděla. Ale od té doby ta pěst jako "hrozí nepřátelům" Vadí mi proč do dnes nikdo neobjasnil pravdu, a stále se tvrdí lež. Kdo si s tím dáte tu práci, tak určitě pravdu odhalíte. Není možné, aby byla pravda na věky překroucená. Děkuji. Chaloupková.
 • turista
  Jan Sommer
  databaze kulturnich pamatek
  30.7.2009 13:13
  V tomto seznamu chybí mnohé z toho, co reálný význam má, ale proces obecného uznání památkových hodnot má svá specifika odborná, právní, procesní i... historická. Památkový ústav disponuje i mnohými dalšími údaji o památkách nemovitých i movitých. Samozřejmě nelze zveřejnit vše, pokud by to zasahovalo do nějakých osobnostních práv či mohlo ohrozit památku samotnou (např. nelze publikovat popis umístění a fotografie nějakého zlaceného čínského čajového servisu v místnosti a vitríně té a té). Na druhé straně je třeba hledat cesty k informování veřejnosti, neboť ona je v principu tím, kdo ochranu památek vyžaduje, kdo hradí tvorbu a provoz databází, digitalizaci dokumentů atd. Nicméně věřím, že zájemcům o poznání památek bude i do značné míry suchopárný přehled k užitku. Obrazové i jiné digitalizované dokumenty lze - s jistými omezeními pro neregistrované uživatele - dohledat zde: https://iispp.npu.cz/mis/homepage.htm. Informace jsou samozřejmě během doby doplňovány a aktualizovány.

Přidat příspěvek do diskuse

Email se nezobrazí.

Zpět na příspěvek Kulturní památky

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace