Vyberte, co Vás zajímá v oblasti Svět
Tipy na výlet všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Druh vybrat: vše / nic
Vinařská turistika
Za gastronomií
Na kole
Na hory
Na golf
Do přírody
Za sportem
Za kulturou
Náročnost vybrat: vše / nic
Pro zdatnější
Romantika
Rodina s dětmi
Délka vybrat: vše / nic
Vycházka - půldenní
Celodenní výlet
Putování (více dnů)
Turistické cíle všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Příroda vybrat: vše / nic
Bažina, mokřady
Poloostrov
Pláž
Tůň
Soutěska
Studánka
Vodní nádrž
Přírodní památka
Rokle
Park
Poušť
Pobřeží
Sopka
Ostrov
Přírodní park
Památný strom
Slatě
Rašeliniště
Zahrada
Kámen
Pramen
Louka
Hřeben
Planina
Travertíny
Sedlo
Kaňon
Údolí, dolina
Pohoří
Říčka
Řeka
Jezírko
Skalní útvar
Údolí
Krasový útvar
Jeskyně
Minerální pramen
Propast
Vodopád
Rybník
Pleso
Potok
Jezero
Vrchol
Štít
Kopec
Hora
Doprava vybrat: vše / nic
Autobusová zastávka
ŽST
Letiště
Žel. stanice
Žlab
Sport a rekreace vybrat: vše / nic
Půjčovna kol
Cyklisté vítáni
Zábava, atrakce
Potápění
Cyklo shop - servis
Cyklo bar - hospůdka
Půjčovna lodí
Golf
Ski areál
Ledovec
Koupaliště
Letovisko
Aquapark
Koňská stezka
Rekreační oblast
Lázně
Památky a muzea vybrat: vše / nic
Synagoga
Mešita
Drobné památky
Radnice
Pevnost, opevnění
Rychta
Panský dvůr
Hrádek
Boží muka
Socha
Kašna
Lapidárium
Hradby
Hřbitov
Chrám
Dům, budova
Statek
Rotunda
Hradiště
Skanzen
Tvrz
Zámeček
Hřebčín
Farma
Letohrad
Salaš, koliba
Měšťanský dům
Památník
Kostel
Bouda
Muzeum
Chata
Kříž
Pomník
Klášter
Kaple
Trosky
Zřícenina
Zámek
Hrad
Ostatní vybrat: vše / nic
Prima Port
Babyfriendly
Bivak
WebKamera
Infocentrum
Nordic walking point
Turistická známka
Hraniční přechod
Ostatní
Zajímavost
Města, obce, vesnice vybrat: vše / nic
Hlavní město
Městečko
Město
Městská část
Městys
Místní část
Náměstí
Osada
Přístav
Samota
Ulice
Vesnice
Technické zajímavosti vybrat: vše / nic
Důl, štola, šachta
Elektrárna
Jez
Lanovka
Mlýn
Most
Přehrada
Rozhledna
Technická památka
Zvonice
Výletní místa a parky vybrat: vše / nic
CHKO
Chodník, naučná stezka
Národní park
Odpočinkové místo
Orientační bod
Poutní místo
Rezervace
Rozcestí
Turistická trasa
Turistické destinace
Vyhlídka
Výletní místo
ZOO a botanické zahrady vybrat: vše / nic
Arboretum
Botanická zahrada
ZOO
Trasy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Typ vybrat: vše / nic
Balónem
Golf
Pěší trasa
Cyklotrasa
In line brusle
Běžky
Po vodě
Ski areál
Běžecká trasa
Autem
Náročnost vybrat: vše / nic
Malá náročnost
Střední náročnost
Velká náročnost
Druh vybrat: vše / nic
Video trasa
Cestopisy všechny kategorie / nevybrat nic
Články redakce všechny kategorie / nevybrat nic
Rady a tipy všechny kategorie / nevybrat nic
 › 
Doprava
Jídlo a ubytování
Ostatní
Peníze a ceny
Práce a život
Zdraví a bezpečnost
Fotogalerie všechny kategorie / nevybrat nic
zobrazit výsledky
Změnit oblast
Vyhledat oblast:

Travel tipy Německé turistické centrály 2013

Články redakce

Fotografie (6)  • Foto: redakce_turistikacz

MĚSTA A KULTURA

Výstava ve Frankfurtu „Světové dědictví UNESCO – cesta Německem“
Německé muzeum architektury, DAM, se vydává na cestu po Německu. Výstava, “Světové dědictví UNESCO. Cesta Německem” bude ve Frankfurtu nad Mohanem otevřena již 5. února 2013. Až do 26. května 2013 zde budou k vidění fotografie, modely a obrazy 37 německých atraktivit. Návštěvníci se tak mohou ponořit do památek světového dědictví UNESCO, kterému dominují kostely, kláštery, zámky, hrady, zahrady, překrásné přírodní KRAJINY a historická městečka. Mezi nimi se nachází i markraběcí Operní dům v Bayreuthu, který byl dokončen na objednávku pruské markraběnky Vilemíny v roce 1748. Velký kulturní význam mají také radnice a Rollandova socha nacházející se v Brémách, neboť jsou dokladem vzniku a existence Hansy. Tato hesenská výstava dokumentuje jedinečnou architekturu památek světového dědictví UNESCO, a zároveň informuje o jejich nezanedbatelném kulturním významu.

Christův projekt – plynojem v Oberhausenu
Prezentace v Oberhausenu: Christo nechá od 16. března do 30. prosince 2013 okolo Oberhausenského plynojemu postavit pětitunový vzduchový obal. Bulharský umělec, který již jednou zcela zahalil berlínský Reichstag, zahalí tuto industriální památku Sevrního Porýní Vestfálska do velkého „Big Air Package“. Tento obal bude Christo zhotovovat s pomocí světelně propustného materiálu a 4.500 metrů lan. Se svými téměř 90 metry pak tento symbol města téměř kompletně zabalí. Návštěvníci si tak budou moci díky přechodovým komorám tuto atraktivitu prohlédnout i zevnitř. V posledním poschodí budovy se nachází výstava obrazů fotografa Wolfganga Volze, stejně jako filmy a návrhy významných projektů Christa a jeho zesnulé manželky Jeanne-Claude, jež tyto dvě významné osobnosti připomínají. Mezi nimi i umělecký kousek „The Wall“, 26 metrů vysoká zeď z olejových sudů, která zde v plynojemu stála v roce 1999 a přilákala okolo 390.000 návštěvníků.

Současné taneční umění na festivalu - Schrit_tmacher - v Cáchách
Pohyb ve všech svých podobách: „Just dance“ tak zní motto 18. ročníku tanečního festivalu „Schrit_tmacher“. Od 21. února do 20. března 2013 přesvědčí sóloví tanečníci i sbory každého návštěvníka továrny Stahlbau Strang v Cáchách a divadla Heerlen o tom, že jim tanec koluje v krvi. Tanečníci pocházejí z Nizozemí, Británie, USA, Francie, Španělska a poprvé také z Maďarska a Korei.
Taneční skupina Sungsoo Ahn Pick-up Group z Korei se představí 5. a 6. března 2013 s vystoupením „Rose“, poctou Strawinského „Sacre du prontemps“. Od 8. do 10. března 2013 pak předvede maďarská taneční skupina Éva Duda jedinečnou choreografii „overDOSE“. Místa konání v Severním Porýní Vestfálsku uspořádají kromě „dance meets film“, také program a mnoho zajímavých workshopů. V loňském roce navštívilo tento festival více než 10.000 návštěvníků.

VOLNÝ ČAS A ODPOČINEK

Mezinárodní zahradnická výstava v Hamburku
80 zahrad světa: tak zní motto letošní mezinárodní zahradnické výstavy, kterou mohou zájemci navštívit od 26. dubna do 13. října 2013 v hamburském Wilhelmsburgu. Na ploše zhruba 140 fotbalových hřišť prezentují vystavovatelé umělecká a kreativní květinová a rostlinná aranžmá: Územní plánovači a zahradní architekti společně vytvořili 80 zahrad, které představují cizokrajné světy. Návštěvníci tak mohou navštívit 7 tematických světů: začít mohou ve světě přístavů, pokračovat přes svět náboženství až po svět kontinentů. O zábavu se postará zhruba 8000 koncertů a jiných kulturních a společenských akcí. Aktivní odpočinek návštěvníci objeví ve visuté zahradě, horolezecké hale a na koupališti. Mladší návštěvníci jistě ocení skate park. Jednokolejná trať navíc povede v délce 3,4 km a sedmimetrové výšce kvetoucí krajinou. Organizátoři počítají s asi 2,5 miliony návštěvníky.

Mistrovství v bobování na „kožených bobech“
Kdo brzdí, prohrává: jedním z nejkurióznějších mistrovství je zcela určitě mistrovství v bobování na kožených bobech. Zimní mistrovství v této kategorii vypukne 10. února 2013 v saském Sehmatalu. Původně je tento originální způsob pohybu spjat s historií hornictví. Tehdy se horníci klouzali na kmeni stromu do dolů. Své kalhoty pro ochranu pokryli vrstvou kůže – tzv. „Archleder“.
Pravidla jsou jednoduchá. Na zmiňovaných „Archleder“ vyráží čtyři soupeři ve svých drahách po trati dolů. Dva nejrychlejší postupují do dalšího kola. Ve finále se pak proti sobě postaví čtyři nejlepší „bobisté“ ze všech postupových kol. V předchozím roce se soutěže zúčastnilo na 70 borců, které přitom povzbuzovalo několik stovek diváků.

Secesní výstava v městském muzeu v Jeně
Mezinárodní kouzlo v městském muzeu v durynské Jeně: „Jugendstilträume“, tak se nazývá dvojitá výstava prací známého secesního umělce Henryho van de Velde a dalších umělců z Paříže, Vídně a Petrohradu. K těmto umělcům patří bezpochyby Peter Behrens, Joseph Maria Olbrich a Peter Carl Fabergé. Od 24. května do 1. září 2013 mohou návštěvníci obdivovat sbírku umění a vydat se na návštěvu do dob mezi léty 1885 a 1914. K vidění budou vázy z kovů a keramiky, stejně jako příbory a jiné dekorační umělecké předměty.
V druhé části výstavy v Jeně budou vystaveny obrazy a nákresy Anny Romstedt a Geogra Kötsche, žáků proslulého Henryho van de Velde. Tento renesanční umělec je považován za předchůdce uměleckého směru Bauhaus a průkopníka moderny. On sám navrhoval např. nábytek, vnitřní zařízení, oblečení, příbory, porcelán a látky.

Městské umění v bývalé železárně Völklinger Hütte
Ze stezky přímo do centra umění a průmyslové kultury: městské umění je salonní. Bývalé železárny Völklinger Hütte věnují street artu vlastní výstavu konající se v sárském Völklingenu nazvanou „Urban Art Biennale“. Svá díla prezentují evropští a američtí umělci v Möllerhalle na výstavní ploše 10.000 čtverečních metrů. Od 24. března do 2. listopadu 2013 mohou navíc návštěvníci obdivovat graffiti obrazy provedené na lněných plátnech a jiné umělecké výtvory. V roce 2011 při předchozí výstavě „Urban Art – Graffiti 21“ navštívilo bývalou železárnu Völklinger Hütte, která je od roku 1994 součástí světového dědictví UNESCO, více než 57.000 milovníků umění a kultury. Tato památka totiž představuje jedinou zcela zachovalou stavbu železářského a ocelářského průmyslu, jejíž činnost byla zastavena v roce 1986.

Více na www.nemecko.travelPoslední aktualizace: 1.2.2013
Autor příspěvku: redakce_turistikacz
hodnotit kvalitu příspěvku | nahlásit příspěvek redakci
Sdílet s přáteli
Byl jsem zde!
Zapamatovat
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace