Zoo Ústí nad Labem

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Hlavním posláním zoologické zahrady v Ústí nad Labem je, stejně jako u jiných zahrad, záchrana vzácných a ohrožených druhů zvířat. Aktivně se zúčastňuje mnoha mezinárodních ochranářských programů a daří se jí rozmnožovat mnoho druhů vysoce ohrožených zvířat. Prohlédnout si tak můžete i tyto vzácné druhy, jako např. orangutana bornejského, levharta mandžuského, parosničku rajskou, nosorožce tuponosého, jelena bělohubého či osla somálského.

Zoologická zahrada se nachází na kraji čtvrti Krásné Březno.
lupa

Směr od Prahy: stále po hlavní silnici, po Labském nábřeží, za novým mostem první odbočka vlevo (světelná křižovatka) po zhruba 100 m vpravo je parkoviště přímo naproti hlavnímu vchodu do ZOO.Pokaždé kdy jsme my zoo navštívili, bylo parkoviště plné.Dá se však zaparkovat v přilehlých uličkách zdarma.

lupa

Směr od Teplic: po dálniční spojce, na kruhovém objezdu na konci spojky, směr Děčín, po Labském nábřeží, za novým mostem první odbočka vlevo (světelná křižovatka) po zhruba 100 m vpravo je parkoviště přímo naproti hlavnímu vchodu do ZOO.

lupa

Směr od Litoměřic: po střekovské straně směrem na Děčín, dále odbočit vlevo na nový most (Krásné Březno), na mostě vpravo, po sjezdu první odbočka vlevo (světelná křižovatka), po zhruba 100 m vpravo je parkoviště přímo naproti hlavnímu vchodu do ZOO.

Směr od Děčína: stále po hlavní, před nájezdem na přemostění železniční tratě odbočit vpravo směrem na Krásné Březno, kolem pivovaru. Zhruba 500 m za pivovarem vlevo je parkoviště přímo naproti hlavnímu vchodu do ZOO.

Vlakem: železniční stanice Ústí nad Labem, hlavní nádraží je od ZOO vzdálena cca 2 km. ZOO je z centra města dostupná městskou hromadnou dopravou z Mírového náměstí (cca 200 m od Hlavního nádraží), trolejbusové linky č. 51, 55, 56, 57, 58, 59 směr Krásné Březno, zastávka je nedaleko hlavního vchodu v Drážďanské ulici. Do ZOO je možno vstoupit i horním vchodem z ulice Výstupní, kde je k dispozici také malé parkoviště.

Za čím jedeme?

Zoo v Ústí nad Labem je jedna z nejpěknějších zoo kterou jsme kdy navštívili.Překvapilo mě, jak je zoo rozlehlá a kolik má zvířat.

Pravidelné předváděcí akce se zvířaty :

so+ne+sv.

10.00 a 15.45 - komentované krmení tuleňů

11.00 - Komentované krmení tapírů

11.30 - Medový strom pro Malajské medvědy

12.00 - Komentované krmení papoušků

14.00 - Komentované krmení žiraf a nosorožce

13-17 - Jízda na ponících

po-pá

11.00 - procházka slonů po zoo

denně

10.15 - Krmení orangutanů

14.30 - cvičení slonů

10.30,15.30,17,.30- mimo čt - cvičení lachtana

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po celé zoo je plno možností k občerstvení.V dolní části areálu se nachází restaurace Trappola Zoo, která poskytuje služby na vysoké úrovni.Těsně před polednem se pak může stát, že se o jídelníček restaurace budou zajímat i slonice Kala a Delhi, které kolem restaurace absolvují svojí pravidelnou procházku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se nám líbilo cvičení lachtanů a dětská zoo s dětským hřištěm.Také dinosauří stezka nadchne především děti.Zoo je čistá a udržovaná.Moc pěkné pavilony.Jediné mínus co jsme našly,byl nemůžný přístup s kočárkem do pavilonu medvědů. Šipka nás odkazovala ke dveřím pro kočárky a invalidy, ty však byly zamčené.

Ostatní informace

Vstupné do zoo je jednotné po celý rok.

Dospělí - 100,-

Děti 3-15, studenti, důchodci - 50,-

Rodinné vstupné (2dospělí+2děti) - 270,-

Otevírací doba

Letní sezóna

1. 4. - 31. 10. denně 8.00 až 18.00 hodin

Zimní sezóna

1. 11. - 31. 3. denně 9.00 až 16.00 hodin

Po dobu zimní sezóny je horní pokladna uzavřena!

Po změně letního času (konec října) je zoo po zbytek měsíce otevřena pouze do 17.00 hodin!

V zoo je také možné využít zoo vláček.Pro děti do 3 let zdarma,děti,studenti,důchodci - 20,- a dospělí 30,-.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Stadice
(vzdálenost od místa: 1.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zoo Ústí nad Labem

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace