Zimní výlet na Svatý Kopeček u Olomouce

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

Pokud hledáte nějaký tip na zimní výšlap, nechcete do hor na sníh a přece jenom se chcete dostat pryč z městského smogu, nabízím pěší výstup na Sv. Kopeček u Olomouce.

Za čím jedeme?

Sv. Kopeček u Olomouce
Sv. Kopeček u Olomouce
lupa

Na Kopečku je poměrně dost známá ZOO, ale tentokrát se jí vyhneme a zkusíme si svoji fyzickou kondici a zdatnost při trase z kraje Olomouce. Z Chválkovic (místní části města Olomouce) vede do Samotíšek příjemná cyklostezka. Ta nás provede historickou alejí k úpatí samotného kopce pod chrámem. Tady se nacházíme v 250 m n. m. a čeká nás výstup křížovou cestou k chrámu. Možná se trochu zadýcháte, možná zapotíte, ale samotný rozhled od kostela stojí určitě za trochy námahy. Méně zdatní jedinci mohou pochopitelně využít autobusu číslo 11 či auta a až sem dojet.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Doporučuji cukrárnu hned vedle basiliky minor, kde kromě dětského koutku jsou i vítáni pejsci (na vodítku). Pochutnáte si na kávě či dortu, děti si mohou pohrát, psi nikomu nevadí.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Sv. Kopeček
Sv. Kopeček
lupa

Tento pěší výlet je oblíbeným zimním výšlapem. Přibližně hodinu trvá cesta z Chválkovic a o něco méně pak cesta dolů zpět. Bohužel pomníčky nešťastných dopravních nehod kolem cesty byly letos poničené. Komu tolik vadily?

Ostatní informace

Pokud půjdete pěšky, nic neplatíte, prohlídka chrámu je zdarma. Dál můžete pokračovat průzkumem celého Sv. Kopečku či ZOO.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou, za sportem, do přírody
Byli zde:
4 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bystrovany
(vzdálenost od místa: 3.33 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zimní výlet na Svatý Kopeček u Olomouce

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace