Zbraslavské kolečko za slavnými muži

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu na malou procházku za slavnými muži, kteří, žili, poracovali nebo mají pomník na Zbraslavi. Na start vycházky, který je na Zbraslavském náměstí dojedete v pohodě autobusy MHD ze Smíchovského nádraží a tam zase vlakem z celé republiky.Od zastávky Zbraslavské náměstí jděte ulicí Elišky Přemyslovny až do místa, kde uvidíte místní ukazatel pomník V. Vančury, Karlův stánek. Po těchto ukazatelích vstoupíte do ulice Vladislava Vančury a před sebou uvidíte jeho pomník a vedle jeho vilu. Od pomníku vystoupejte po schodech a chodníčku se zábradlím na kopec. V místě, kde se chodníček mění v ulici U Karlova stáhku, odbočte vpravo k objektu vodárny. Zde jděte vpravo kolem plotu cestičkou, která Vás dovede ke Karlovu stánku. Zde se napojte na červenou turistickou značku a jděte po ní vlevo. Po značce dojdete ke vchodu do hřbitova, kde se nachází kostel sv. Havla a v těsné blízkosti mimo jiné i hrob hudebního skladatele Jaromíra Vejvody. Od hřbitova pokračujte dále po červené až k tenisovým kurtům, kde odbočte vlevo do ulice Pod Třešňovkou. Tá Vás dovede k ulici Žabovřeská do které odbočte vlevo a jděte až k ulici Matjuchinova, do které odbočte vpravo a dojdete k Husovu sboru.Zde odbočte vlevo do ulice Elišky Přemyslovny a po cca 160 metrech dojdete k pomníku další osobnosti, pomníku Mistra Jana Husa. Pokračujte dále ulicí Elišky Přemyslovny až do místa, kde na protější straně ulice uvidíte knihkupectví. Zde odbočte vpravo a hned první odbočkou vpravo do ulice Kaškova. Zde uvidíte moderní červeno- bílou krabici a na ní pamětní desku na herce Jana Kašku, který zde bydlel. Dnes by se obracel v hrobě.Ulicí Kaškova jděte ještě cca 10 metrů a odbočte vlevo do ulice Boženy Stárkové. Na jejím konci odbočte vlevo do ulice Žitavského, kterou kolem Černého divadla Jiřího Srnce dojdete zpět na počátek vycházky na Zbraslavské náměstí. Ušli jste 3,5 kilometru a potkali jste 4 osobnosti různých časových etap lidstva.

Za čím jedeme?

lupa

Především Vás čeká procházka historii lidstva, proto cestou potkáte pomníky a hrob 4 osobností minulosti a k tomu krásný altán, který býval vyhlídkou a svůj název získal podle toho, že se odtud prý do kraje rozhlížel Karel IV.Další zajímavostí je, že pomník Mistra Jana Husa zlákal zloděje a byla z něj ukradena kovová polena. Dnes jsou zde již nová. Hrůzou této vycházky je, že majitel rodného domu Jana Kašky zachoval pouhou pamětní desku a dům proměnil v nevzlednou krabici.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Najíst se můžete například v restauraci Škoda lásky, která sice není nejlevnější v kraji, ale úzce souvisí s vycházkou.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přesto, že jdete většinou ulicemi, je to hezká procházka za historii.

Ostatní informace

Nikde neplatíte vstup, protože nenavštívíte žádný objekt.

Co se týče dopravy, tak ze Smíchovského nádraží sem jedou atobusy 129,241,318,361, 390Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Zbraslav
(vzdálenost od místa: 0.85 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zbraslavské kolečko za slavnými muži

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace