Zámecký vrch (Kamenický hrad)

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Zámecký vrch
Zámecký vrch
lupa

Dnešní výlet začínáme na vlakovém nádraží v České Kamenici, kam jezdí vlaky z Děčína do Rumburku (trať 081). Od nádraží se vydáme po zelené turistické značce. Zprvu jdeme městem a cesta vypadá relativně nezajímavě. Již za několik okamžiků ovšem vyjdeme z města a začneme pomalinku stoupat po louce směrem ke Kamenickému hradu. Ten budeme mít také celou cestu před sebou a proto budeme moci sledovat, jak nám cesta utíká.

Zámecký vrch
Zámecký vrch
lupa

U jednoho z osamocených stromů na louce si budeme moci i v parném létě odpočinout a nabrat nové síly na stoupání, které bude zvláště v závěrečné partii poměrně výrazné. Jakmile se odhodláme pokračovat dále v cestě, dorazíme po chvíli k lesu a zanedlouho také k rozcestí pod Zámeckým vrchem. Odsud nás již čeká opravdové stoupání.

cesta na Zámecký vrch
cesta na Zámecký vrch
lupa

Na kopci na nás ale čeká opravdová odměna. Kdo by to byl při pohledu zespodu řekl, že zřícenina Kamenického hradu na vrcholu kopce je tak dochovalá? Tedy ne, že by se zde dalo dlouhodobě přebývat, ale v porovnání s jinými zříceninami hradu toho z něho zbylo opravdu dost. A to tento hrad chátrá jako mnoho jiných hradů již od 16. století.

přístupná věž
přístupná věž
lupa

Návštěvník může v nitru hradu navštívit dřevěnou věž, která zde byla vystavena na konci 20. století. Tato věž má navázat na dávný význam hradu, jakož i na přelom 19. a 20. století, kdy byl Zámecký vrch vyhledávaným turistickým cílem. Nacházela se zde rovněž hradní restaurace.

Z věže se návštěvníkům nabízí nádherný pohled na okolní svahy Lužických hor, z mnoha jmenujme Studenec a Klíč.

Za čím jedeme?

Lužické hory jsou plné zajímavých míst, jedním z takových míst je rovněž Zámecký vrch nacházející se mezi Českou Kamenicí a Kamenickým Šenovem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

V České Kamenici se návštěvníkům nabízí poměrně široké možnosti občerstvení. Na samotný výlet ale doporučujeme zabalit si sebou malou svačinu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Ze Zámeckého vrchu se návštěvníkům nabízí nádherný výhled po okolních svazích Lužických hor.

Ostatní informace

Vstup na Zámecký vrch není nijak zpoplatněn, zpoplatněn není ani výstup na dřevěnou věž.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Horní Kamenice
(vzdálenost od místa: 0.81 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Zámecký vrch (Kamenický hrad)

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace