Za traktory a plemenným býkem na Letnou

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé turistiky i Turistiky, tentokrát Vás pozvu nejen na procházku, aler hlavně k návštěvě Národního zemědělského muzea v Praze. Nachází se na Letné v těsné blízkosti Národního technickíého muzea. Od metra A Hradčanská nebo z druhé strany od metra C Vltavská se sem dostanete tramvajemi 1,25,26 a vystoupíte ve stanici Letenské náměstí a odtud půjdete ulicí Ovenecká stále rovně , až před ysebou uvidíte dvě velké budovy. Ta jedna je NTM a ta vpravo je Váš cíl NZM.

Za čím jedeme?

lupa

V NZM je nyní k vidění expozice zemědělství, takže pokud to vezmete odshora uvidíte expozici chmelařství a výroby piva. O patro níž uvidíte modely zemědělských strojů, lisy, mlátičky a Vaši pozornosti jistě neunikně plemenný býk, který vévodí celé místnosti.. V přízemí zase najdete sbírku traktorů, která Vás provede historií tohoto pomocníka zemědělců. Jsou to opravdu zajímavé kousky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Na jedno i na víc a něco k snědku můžete zajít do Letenského zámečku, který je takřka naproti muzeu v Letenských sadech. Je tu stánek i restaurace.Další možnost je na muzejním dvoře, kde je restaurace Záletní

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Přesto, že je muzeum v přípravě na rekontrukci, je tu mnoho zajímavého. Pro děti i dospělé je možnost zasednout za volant traktoru Zetor 15 a udělat si foto na památku.

Ostatní informace

Otevřeno mají celoročně Út- Ne - 9:00- 17:00

Vstupné- 110 Kč--dospělí a děti od 15 let výše

70 Kč-děti 6-15 let, senioři , studenti a držitelé průkazů

lupa

Českého svazu ochránců přírody, ERA Klub, ISIC – International STUDENT Identity Card, ALIVE – International YOUTH TRAVEL Card, TEACHER – International TEACHER Identity Card, Karta mládeže EURO<26 Student a Klubu českých turistů.

lupa

Zdarma-děti do 6 let, děti z Dětských domovů, SOS dětských vesniček a FOD (Fond ohrožených dětí), dále osoby ZP, ZTP, ZTP/P a jejich doprovod (1+1 os.), držitelé Čestných vstupenek NZM, členové Vědecké rady NZM, Spolku přátel NZM, Společnosti Antonína Švehly, držitelé průkazů AMG ČR, ICOM, ICOMOS, Národního archivu, Národního památkového úřadu, Sväzu múzeí na Slovensku a držitelé průkazů partnerských institucí, které jsou ve speciálním smluvním vztahu s NZM.

Na muzejní dvůr, kde je expozice „O stromech a lese“ (malá naučná lesní stezka) pro všechny návštěvníky zdarma- vchod možný i Letohradské ul. !Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha-Bubny
(vzdálenost od místa: 1.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za traktory a plemenným býkem na Letnou

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace