Za pivem i dobrým jídlem do Kosteleckého Pivováru

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
lupa

Jedeme za romantikou, za atmosférou hostinců, která u nás byla před sty lety, ale hlavně za dobrým jídlem i pitím. Nejlepší bude, nezt či přijet autobusem, neb budete jistě ochutnávat skvělá piva, která tu nabízejí.chat se sem své

Za čím jedeme?

Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
lupa

Bývalý pivovar je barokně klasicistním objektem, postaveným v roce 1742 s polygonálním osmistěnným mlatem. Právo várečné měl Černý Kostelec již od roku 1489, kdy byl povýšen na město. Nyní máte pádný důvod k návštěvě této zajímavé lokality.

Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
lupa

Roku 2001 dostal tradiční pivovarský pozdrav "Dej Bůh štěstí" zde v Kostelci nad Černými lesy nový význam. Přesně tak se totiž nazývá společnost s ručením omezeným, která se rozhodla vrátit Kostelec nad Černými Lesy na mapu pivovarů naší České republiky. V pivovaru vzniká rozsáhlé pivovarské muzeum s původním strojním vybavením. K vidění tu je například měděná dvojitá varní garnitura s transmisním pohonem, chladící štoky, funkční parní stroj, funkční chladící čpavkové kompresory a stovky dalších strojů a exponátů, přičemž celková výstavní plocha je asi 4000 m2. Další neméně důležitou součástí expozice je komplexní zmapování pivovarské a sladovnické výroby v České republice a rozsáhlá databáze těchto údajů. Na konci exkurze vás zde čeká pivovarská restaurace ve stylu první republiky. K mání tu je vždy hned několik druhů piv, včetně točeného nealka a během roku se tu koná mnoho zajímavých akcí. S netrpělivostí je očekáváno místní pivo, jehož poslíčky můžete ochutnávat na již zmíněných pivovarských akcích.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

No přece v cíli naší cesty, v Kosteleckém Pivováru... :-))

Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
Kostelec nad Černými lesy - Pivovar
lupa

Jídelní lístek je pravidelně aktualizován a prohlédnout si jej můžete i na webu Pivováru.
Dětský koutek je tu přímo skvělý, jednak tu najdete tradiční koutek s kuločkami, v nichž se robata velmi rády válejí a venku je i trampolína, pískoviště se širokým vybavením a rovněž i několik nejrůznějších odrážedel pro vaše nejmenší.

Část pivovarského dvora byla vyčleněna jako venkovního posezení v hostinci. V klidu od ruchu silnic obklopeni pivovarským industriálem si tu vychutnáte nějaké to pivko či něco jiného.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

V rámci celého hostince včetně zahrádky, strojovny či humna funguje bezdrátový internet. Proč pracovat v kanceláři, když můžete u piva?

Ostatní informace

Web Kosteleckého pivováru: www.pivovarkostelec.cz

Web města: www.kostelecncl.czDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 8.74 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za pivem i dobrým jídlem do Kosteleckého Pivováru

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace