Za hřibem údolím Bílé Opavy aneb hřib kam se podíváš

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Bílá Opava
Bílá Opava
lupa

Jedeme sbírat hříbky a to nejen babky, ale především Hřib pravý smrkový. K tomu projdeme snad nejromantičtějším údolím říčky Bílé Opavy, které se dá u nás najít. Vyvětráme plíce, nasajeme atmosféru krásné přírody a domů přijdeme s večeří.

Za čím jedeme?

Bílá Opava pramení mezi nejvyšší horou Moravy Pradědem a Petrovými kameny v Jeseníkách. Vytváří mnohé kaskády, vodopády a peřeje, aby se pak spojila s Černou Opavou a jako řeka Opava se vlila do Odry v Ostravě. Tak daleko ale nepůjdeme. Zůstaneme na jejím horním toku. Toto údolí je upraveno pro turisty. najdete zde klády, mostky a přemostění. Taky se zde občas vybírá vstupné. Vede tu i naučná stezka Údolím Bílé Opavy. Stazka byla ve své historii někkolikrát poničená. V nedávné době to bylo při povodních v roce 1997, kdy jinak mírná voda se zvedla o 3 (!) m a pak po větrné smršti, která následně zničila i Vysoké Tatry v roce 2000. Pokaždé byla upravena a znovu zpřístupněna turistům.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Po návratu z výletu doporučuji návštěvu bazénu v lázních Karlova Studánka. Podrobnosti viz "Letní Lázně". Je to opravdu pěkný relax pro bolavé nohy. Možností ubytování je po okolí více. Pokud byste se neradi vraceli zpět dolů, můžu doporučit i přepání na chatě Barborka. Není drahé (turistická třída kolem 200 Kč /noc).

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

A to nejhezčí na konec- hřib , kam se podíváš. Vyrazili jsme po obědě, protože meterologové hlásili hrůzu a při tom byl docela pěkný den a stále jsme čekali, jak vlastně bude. Proti nám chodily davy turistů s naplněnými batohy, košíky a igelitkami. V duchu jsem si říkala, že jdu přece pozorovat vodu a dneska o houbu nemůžu zakopnout. Že musí být všechno vysbírané. A nebylo. Při zpáteční cestě po desetiminuté návštěvě lesa jsme měli asi 10 kg pravých hřibů. Prostě když rostou, tak najdou všichni:)

Ostatní informace

Parkoviště U Huberta v Karlově Studánce stojí 70 Kč a je to asi nejlepéší výchozí bod, pokud přijedete autem. Platí se cesta po žkuté turistické značce, ale ne vždy. Vybrané vstupné se používá na opravy mostků.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika, pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
za sportem, do přírody, na hory
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Doloplazy
(vzdálenost od místa: 0.76 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Za hřibem údolím Bílé Opavy aneb hřib kam se podíváš

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace