Z Rejvízu na Zlatý Chlum a zpět

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Zlatý Chlum
Zlatý Chlum
lupa

Tentokrát jsme se rozhodli zamířit na rozhlednu Zlatý Chlum z Rejvízu, kde jsme byli ubytovaní. Vyšli jsme po červené turistické značce něco po desáté ranní. Celková délka trasy je asi 6 kilometrů, stoupání je mírnější, celou cestu se mnou absolvoval opět můj 8-mi letý syn, takže v pohodě ji zvládne i dítě, které je na turistiku zvyklé. Možná je i trasa z Jeseníku po červené turistické značce přímo od vodní tvrze, ale ta je daleko náročnější pro velké stoupání.

Cestou na Rejvíz
Cestou na Rejvíz
lupa

Pod rozhlednou v boudě je možné zakoupit turistickou známku č.80 a občerstvení, výstup na rozhlednu zvládnou i jedinci se závratí, výhled po okolí za pěkného počasí je úžasný, uvidíte samozřejmě Praděd, Mravenečník, celé město Jeseník jako na dlani a zahlédnete i do Polska. Z Chlumu jsme pokračovali dále po modré značce směrem na Čertovy kameny, což je asi 1,5 kilometru dolů dost svažitým kamenitým terénem, chce to pořádné neklouzavé boty. Ve zdejší restauraci lze koupit další turistickou známku č.78 a po zdolání skalního masivu vás čeká opět krásný výhled po okolí. Ovšem pro slabší povahy výstup není, syna jsem nahoru nedostala. V restauraci je možno poobědvat, ale my jsme se rozhodli ihned pro návrat s tím, že pozdní oběd si dáme v Rejvízu. Vraceli jsme se tentokrát po žluté turistické značce, která je využívaná i jako cyklistická trasa, v celkové udávané délce 7 kilometrů. Cesta vede téměř až do Rejvízu po vrstevnici, jen možná ke konci vás budou bolet nohy z asfaltového povrchu. Do Rejvízu jsme dorazili zhruba kolem čtvrté a hned zamířili do naší oblíbené restaurace Na paloučku. Do večera je možné ještě stihnout krátkou naučnou trasu na Velké mechové jezírko nebo zhruba stejně dlouhou po žluté turistické značce k Bublavému prameni.

Za čím jedeme?

Na vrchol Zlatého Chlumu (875 m n.m.), kde byla v roce 1899 postavena stavitelem Aloisem Nitzschem kamenná rozhledna.

Rozhledna, o kterou po válce opadl zájem, pustla a až v 70- tých letech minulého století se Městský úřad v Jeseníku postaral o její rekonstrukci a znovuotevření.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Ubytovaní jsme byli už poněkolikáté v Rejvízu v chatě U tetřívka - je to spíše pro nenáročné, sociálky na patře, ale pokoje útulné a čisté a ceny příjemné.

Mechové jezírko
Mechové jezírko
lupa

Obědvali jsme v restauraci Na paloučku, která se nachází spíše ve spodní části vesnice, moc doporučuji, obsluha velice rychlá a příjemná, velice chutná jídla, obzvláště polévky a také dobré ceny. V restauraci je i dětský koutek.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Zlatý Chlum ochoz
Zlatý Chlum ochoz
lupa

Do Rejvízu se každoročně velice ráda vracím, ovšem kdo chce navštívit zdejší vyhlášené Velké mechové jezírko, je lépe zajet sem mimo sezónu, jinak vás čekají na stezce přímo davy turistů. Jezírko má své kouzlo v každé roční době.

Ostatní informace

Platili jsme výstup na Zlatý Chlum, 25 korun za dospělého, 15 za dítě, na Čertových kamenech se nic neplatí.

Vstupné na Mechové jezírko je 20 korun za dospělého a 10 za dítě.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ondřejovice zastávka
(vzdálenost od místa: 4.98 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Rejvízu na Zlatý Chlum a zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace