Z Lázní Toušeň do Lobkovic

Tipy na výlet, Polabí
Kam a jak jedeme?

Při tomto výletě si prohlédneme část Polabí, rozkládající se mezi Lázněmi Toušeň a Lobkovicemi.

Za čím jedeme?

Polabí
Polabí
lupa

Naše putování začne na železniční stanici v Toušni, odkud se po žluté značce vypravíme směrem k Labi. Po cestě procházíme kolem budovy zdejších slatinných lázní, kostela sv. Floriána a kapličky na náměstí. Po příchodu k řece je možné spatřit soutok Labe s Jizerou, pokud se na tento výlet člověk nevypraví, tak jako já, zrovna v den, kdy je Polabí poránu zahaleno mlhou, takže není vidět ani na druhý břeh řeky.Dále pokračujeme po modré značce směrem na Brandýs nad Labem. V Brandýse si můžeme prohlédnout bývalý mlýn na Labi a hlavně místní zámek.Na další cestu se vydáme po zelené směrem ku Kostelci nad Labem. Procházíme kolem kapličky U světice a dalším zajímavým místem je bývalý, dnes zatopený Martinovský lom. V Kostelci nad Labem každého jistě zaujme hřbitovní Kostel sv. Martina a na náměstí stojící kostel sv. Víta a renesanční radnice. Z Kostelce pak pokračujeme stále po zelené směrem na Lobkovice. V Lobkovicích procházíme kolem místního zámku, který je bohužel veřejnosti nepřístupný. Zámek v 19. stolení patřil rodině Františka Palackého, který zde často pobýval. František Palacký je u místního kostelíku, ke kterému nás také zavede zelená značka, pohřben v rodinné hrobce. Od kostelíku je to jen kousek stále po zelené k místní vlakové zastávce, kde toto putování ukončíme.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Kostel sv. Floriána v Lázních Toušeň
Kostel sv. Floriána v Lázních Toušeň
lupa

Míst na občerstvení je po cestě dostatek, ať již v Brandýse nad Labem, nebo v Kostelci nad Labem. Jelikož převážná část cesty je společná s velmi frekventovanou Polabskou cyklostezkou, je na ní v sezóně i dost menších osvěžoven. Jedna z nich a to v Zárybech byla otevřena i nyní na podzim. Točí zde výborné Svijany.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Klid, který panoval dopoledne u řeky byl kouzelný. Semtam nějaký rybář, občas cyklista a krásná podzimní krajina. Jen mě mrzela ranní mlha, jelikož jsem neviděl soutok Jizery s Labem.

Ostatní informace

Tento výlet, který měří asi 20 kilometrů se dá skvěle absolvovat i na kole, po dobře upravených cestách kolem řeky.

Zámek Brandýs nad Labem je otevřen v sezóně denně mimo pondělí od 10 do 17 hodin a od 1. listopadu do 31. března pouze v sobotu a neděli od 10 do 16 hodin.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Lázně Toušeň
(vzdálenost od místa: 0.43 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Lázní Toušeň do Lobkovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace