Z Harrachova do Špindlu

Tipy na výlet, Krkonoše
Kam a jak jedeme?

Mumlavský vodopád
Mumlavský vodopád
lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky,tentokrát Vás pozvu na krásný výlet krkonošskou přírodou.Vyrážíte z Harrachova od autobusového nádraží, kam se dostanete autobusem z Prahy,Mladé Boleslavi,Turnova nebo Tanvaldu.

Za čím jedeme?

Obří hrnce
Obří hrnce
lupa

Od aut.nádraží vyražte po MTZ směr Labská bouda.Po 2 kilometrech dorazíte k Mumlavskému vodopádu.Lehce odbočte k vodopádu a pak pokračujte dále po MTZ a dojdete k Obřím hrncům,které jsou přírodní úkazy nedaleko vodopádu.Dále Vás modrá značka Vás dále povede ke Krakonošově snídani.V sezoně zde narazíte na Strážce KRNAP,který Vám podá jakoukoliv informaci o Krkonošském národním parku.Na Krakonošově snídani doporučuji posvačit z vlastního,protože Vás čeká 3 km stoupání.Pak už jen po rovince po pěkné cestě až na rozcestí U čtyř pánů na Pančavské louce.Odtud pokračujte stále po modré a po asfaltce dojdete k Labské boudě.Tady můžete navštívit místní samoobslužnou restauraci s velice zvláštní paní.Možná je to jen věc názoru.Mají tu ale pěkná razítka.Od Labské boudy si udělejte zacházku 1,5 km k prameni Labe a pak se vraťte.Od Labské boudy můžete do Špindlu sestoupit dvěmi trasami.Buď po modré Labským dolem 9,5 km nebo po zelené krásnou vyhlídkovou cestou prakticky skoro po vrstevnici přes Martinovu boudu Brádlerovy boudy,Medvědí boudu až do Špindlu.Tato trasa je 10,5 km.Pokud se rozhodnete pro zelenou trasu,doporučuji sejít kousek po modré k Labskému vodopádu a pak se vrátit. Je to jen 100 metrů. Od mostu přes Labe v centru Špindlerova Mlýna kde se obě trasy schází dojdete po žluté 0,5 km k autobusovému nádraží.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

lupa

Já jsem byl ubytován ve Wellnes resortu Harrachovka v Harrachově a tuto tůru jsem absolvoval poslední den,když jsem se vracel do Prahy.V Harrachově je dostatečné množství i cenově dostupných ubytovacích zařízení.Na občerstvení nebo přímo na oběd vám mohu z vlastní zkušenosti doporučit vydržet až na Brádlerovy boudy,kde určitě ukojíte své chutě.Místní mistři kuchařského umění tu odvádějí dost dobrou práci.Například jejich česnečka je vyhlášená široko daleko.I já jsem si jí dal a tefil do černého.Byla opravdu skvělá a podle reakcí ostatních hostů jsou na vysoké úrovni i další položky jídelního lístku.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Krakonošova snídaně
Krakonošova snídaně
lupa

Cesta je dobře značená,takže nemáte šanci zabloudit.Dost mně mrzelo,že i na této trase jsem nasbíral půl igelitky odpadků.Je sice dokázáno,že obal po spotřebování obsahu mnohonásobně sníží svoji hmotnost,stále někteří a doufám,že ne turisté,ale návštěvníci hor/rozdíl mnou vysvětlen v rubrice rady pro turisty z dřívější doby/.Dost zděšen,jsem byl přístupem správce Martinovy boudy,protože mají mít otevřeno od 10 do 20 h a ve 13:00,jsem se nemohl dobouchat, ani dozvonit ikdyž se uvnitř kdosi pohyboval.Nechtěl jsem otravovat,jen otisknout razítko do cancáku.I nepříjemné zážitky,mi však vynahradila krásná příroda okolo a i to,že jsem za celo dobu potkal jen 4 lidi.

Ostatní informace

Do KRNAP se bohužel zatím na české straně neplatí,ale asi by to s některými lidmi ani nehnulo.Na trase probíhá probírka klečí.Další informace

neumístěno
Náročnost:
romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Harrachov
(vzdálenost od místa: 3.52 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Harrachova do Špindlu

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace