Z Dubí na Bouřňák a zpět

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Při tomto výletu vystoupáme na krušnohorský vrchol Bouřňák, kde ještě v půlce dubna leží zbytky sněhu a z něhož se nám nabízejí krásné výhledy do okolní krajiny.

Ideálním výchozím bodem je nádraží v Teplicích, odkud nás místní MHD dopraví do Dubí, kde náš výlet začíná.

Za čím jedeme?

Bouřňák
Bouřňák
lupa

V Dubí vystoupíme u kostela neposkvrněného početí Panny Marie, který je dominantou tohoto městečka, které v poslední době značně utrpělo na své pověsti. V součastnosti je zde ale vidět úspěšný pokus o to, vrátit Dubí do myslí občanů jako pěkné lázeňské městečko na úpatí Krušných hor. Od kostela se vydáme do ulice Křižíkovi, kde se nachází i cukrárna Pod lesem, kde je možno zakoupit turistickou známku Dubí. Na konci Křižíkovi ulice narazíme na zelenou turistickou značku, po které se jdeme kolem Skalního potoka k rozcestí Dubí parkoviště. Cesta vede stále do kopce, z parkoviště pokračujeme k místní vlakové stanici a dále stoupáme až k myslivně Jedlovka, kde i v půlce dubna leží zbytky sněhu. Od Jedlovky už nabírání mořské výšky není tak znatelné, ale stále směrem vzhůru pokračujeme až na rozcestí u chaty Vitiška. Zde je šance se občerstvit a poté jít po červené značce k rozcestníku Nové Město trafo, odkud se po modré vydáme na samotný vrch Bouřňák. Pod Bouřňákem se modrá značka rozdvojuje, nikde to není označené, takže logicky pokračujeme po té cestě, co vede do kopce. Po místních sjezdovkách, z části ještě pokrytých sněhem vystoupáme až na vrchol samotný, nacházející se v nadmořské výšce 869 metrů. Na Bouřňáku je možno se také občerstvit, i když v trochu vyšší cenové relaci a poté zahájíme sestup po modré značce směrem na Mikulov. Zde projdeme kolem kostela a směřujeme ke skalní vyhlídce Vlčí kámen, odkud je za pěkného počasí krásný výhled na České Středohoří. Z Vlčího kamene pak budeme lesy klesat stále po modré až k Loveckému zámečku Dvojhradí ve Mstišově. Bývalý Lovecký zámeček, postavený v čínském stylu nyní slouží jako restaurace, ale v jeho okolí se rozkládá veřejnosti přístupná obora, kde je možno spatřit zvířata žijící v našich lesích. Za Mstišova se po hlavní silnici č. 27 dostaneme zpět do Dubí, odkud nás autobus odveze na teplické nádraží. Při tomto putování ujdeme asi 18 km, což není zas tak moc. To co dělá tento výlet náročným je výškový rozdíl mezi Dubím a Bouřňákem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Ideální místo na to dát si něco k jídlu je chata Vitiška a to hlavně kvůli cenám. Po ujití dalších kilometrů bychom se na Bouřňáku najedli podstatně dráž.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Příroda, kterou cesta vede a výhledy, které se nám cestou nabízejí, stojí za ty kilometry, které ušlapeme.

Příjemně jsme byl překvapen i městečkem Dubí, které se od mé poslední návštěvy cca před 12-ti lety značně změnilo k lepšímu.

Ostatní informace

Vstupy se nikde neplatí.

Otvírací doby míst, kde je možno se občerstvit, popřípadně zaloupit turisickou známku jsou následující.

Cukrárna Pod lesem Dubí denně od 10-ti hodin.

Chata Vitiška denně od 11-ti hodin.

Hotel Bouřňák ČT, PÁ, SO, NE od 11-ti hodin.

Lovecký zámeček Dvojhradí denně od 10-ti hodin.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Mikulov-Nové Město
(vzdálenost od místa: 1.69 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Z Dubí na Bouřňák a zpět

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace