Výlet na Říp pro lenochy

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

lupa

Vážení přátelé Turistiky i turistiky a vážení lenoši,nedávno, jsem se jako člen KČT Trilobit Barrandov podílel na organizaci "Pochodu na památný Říp ", při pohledu na startovní místa, mě napadlo, že na Horu Říp může vylézt opravdu každý. Pokud bereme v úvahu, že i ten největší lenoch je schopen a ochoten ujít 2,5 km. Nejprve je důležité se dopravit vlakem do obce Ctiněves.Z Masaryčky to jede v 7:37, tedy po snídani, přestup je v 8:34 ve Vraňanech do vláčku, který jede v 8:38, takže žádné rozhlížení a ve Ctiněvsy jste v v 8:53. Na 2,5 kiláčku cesty , máte dost času,Nejlépe , abyste tam došli na oběd.Po odpolední svačině už zase vyražte dolů, protože zpátky to jede ze Ctiněvsi 18:02, ve Vraňanech přestupujete v 18:16 a odjíždíte v 18:18.V praze na Masaryčce vystoupíte v 19:20, takže akorát na večeři.

Za čím jedeme?

lupa

Na hoře Říp Vás čeká otevřená a k prohlídce přichystaná rotunda sv.Jiří a sv.Vojtěcha. Po šipkách můžete dojít na 2 vyhlídky a na místo odkud byl odstřelen základní kámen Národního divadla v Praze

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Pokud jste nepadli únavou, neopili se na oslavu výstupu nebo Vám neujede vlak , ubytování nebudete potřebovat,přesto, že prý nájemce je ochoten nechat tu někoho přespat na zemi v chatě.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Mně se líbilo všechno.Šel jsem trasu z Nových ouholic když nám skončila kontrola a cestou jsem ukul tento nápad.Blíž už to opravdu nejde.nenechte se mýlit vzdáleností, poslední úsek je dost strmý.

Ostatní informace

Rotunda sv.Jiří a sv.Vojtěcha - otevírací doba

IV+X - St -Ne 9-16

V - IX-Út -Ne 9-18

vstup dosp.20.-

děti 10.-

Pivo 25.-Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
romantika
Druh:
do přírody
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ctiněves
(vzdálenost od místa: 1.46 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet na Říp pro lenochy

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace