Výlet do Louňovic

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Louňovice
Louňovice
lupa

Jedeme do obce Louňovice autem odkudkoliv nebo autobusem z Prahy č. 381 nebo č. 387 ze stanice metra Háje. Obec se nachází na západním okraji mikroregionu Černokostelecko. Historie Louňovic sahá do 14. století. Vznik názvu Louňovice je vykládán jako odvození od staročeského lůň - luňák - tedy dravý pták.

Za čím jedeme?

Louňovice
Louňovice
lupa

Jedeme hlavně do přírody. V obci jsou rybníky, členitý terén v okolí a hluboké lesy jsou ideálním místem pro pěší turistiku nebo výlety na kole. V Louňovicích a okolí jsou značené turistické stezky a cyklostezky. V katastru obce začíná přírodní rezervace Voděradské bučiny, zdejší rybníky jsou součástí kaskády Jevanských rybníků.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Louňovice - občerstvení
Louňovice - občerstvení
lupa

Jeli jsme jen na kratší výlet, takže ubytování nebylo potřeba. Jídlo jsme měli s sebou, ale v Louňovicích je dost možností občerstvení, některé "občerstvovací stanice" jsme potkali cestou, chtěli jsme však věnovat všechen čas prohlídce obce a hlavně opravdu krásné a rozmanité přírody. Obec jako taková je moc krásná a což teprve rybníky, louky, pole a hluboké lesy. Počasí nám přálo, bylo krásné letní počasí, teplo, svítilo sluníčko, které občas obklopily nebo na chvíli zakryly mráčky, ale pršet z nich nezačalo. Takže pěkný turistický výlet a potkávali jsme nejen pěší turisty, ale i hodně cyklistů.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám všechno - obec, rybníky, pěkné domky i chaty, stromy, pole, louky lesy, čistý vzduch a v neposlední řadě i členitý terén.

Ostatní informace

Louňovice
Louňovice
lupa

Vlakem se do Louňovic nedostanete, ale autem naprosto bez problémů a autobusem z Prahy též a zrovna tak jezdí autobus z Kostelce nad Černými lesy či Kutné Hory. Dříve bylo v Louňovicích více chat než dnes a méně domků k trvalému bydlení, ale to se v poslední době hodně změnilo, dnes mají Louňovice více než 900 stálých obyvatel.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Říčany
(vzdálenost od místa: 7.31 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Výlet do Louňovic

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace