Vršatec

Tipy na výlet, Biele Karpaty
Kam a jak jedeme?

Pruské - kostel
Pruské - kostel
lupa

Další ročník přeshraničního pochodu "Přátelství bez hranic", který tentokrát začínal na Slovensku a končil v ČR, organizovaného Klubem českých turistů ze Zlína a Klubem slovenských turistů z Trenčína.

Za čím jedeme?

Pruské - kostel
Pruské - kostel
lupa

Jak už jsem psala, sešli jsme se tentokrát na Slovensku v obci Pruské. Prohlédli jsme si zdejší krásný kostel a vyrazili po zelené značce přes Velké Hradiště kolem Mikušovského bradla do sedla Chotúč, odsud dále po modré značce na Vršatecké podradie. Už od začátku trasy sledujeme, jak se blížíme k hlavnímu cíli naší cesty - skalnímu útvaru Vršatecké bradlá se zříceninou hradu Vršatec. Počasí nám sice příliš nepřeje, ale když se dostaneme ke skalám, neprší a je celkem pěkně, takže můžeme bezpečně vystoupit až ke zřícenině hradu a máme i slušné výhledy do okolí. Po sestupu dolů se zastavíme na občerstvení v hotelu Vršatec a pak už za mírného deště sestupujeme na moravskou stranu přes Brezovou, Gabrišovou do Sidonie a pak na vlak na Vlárský průsmyk, odkud se rozjíždíme každý na svou stranu hranice.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Na občerstvení jsme se zastavili v hotelu Vršatec, je tu příjemné prostředí, jídlo dobré a ceny přiměřené. Závěrečné pivko pak bylo v hostinci U Pekařů v Sidonii.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Vršatec a okolí je krásná oblast a pohodu nám nezkazilo ani nepříliš vlídné počasí.

Ostatní informace

Během celé cesty jsme nikde žádné vstupy neplatili.

Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Diskuse k výletu Vršatec

30.06.2011 18:37
Nový náuční chodník.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace