Víkend v Jeseníkách

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

Víkend v Jeseníkách, poprvé a rozhodně né naposledy.

V pátek večer přijíždíme do Ostružné, kde máme zajištěné ubytování.

pohled z okna našeho penzionu
pohled z okna našeho penzionu
lupa

V sobotu ráno nás sluníčko budí a pohled z okna byl prostě úžasný. wink Balíme potřebné věci a vyrážíme směr Kouty nad Desnou. Vodní elektrárnu Dlouhé stráně netřeba představovat, v roce 2005 se zařadila mezi 7 největších divů České republiky a jelikož mi tento "div" chyběl, je to naše první místo, kam vyrážíme. Nahoru jsme se dostali lanovkou a dál pak minibusem, lidí málo...jsme tu brzy a ostatní si to šlapou pěšky nebo na kole. Výhled byl nádherný, přálo nám počasí. Kdo se chce dozvědět o elektrárně více, může si objednat i exkurzi. Dále hlavně pro děti doporučuji navštívit pohádkový Koutecký les, který budete míjet cestou na lanovku a při cestě zpět.

Dlouhé stráně
Dlouhé stráně
lupa

Dál už pokračujeme směr Karlova studánka do lázeňského městečka. Dočetla jsem se, že patří k místům s nejčistším ovzduším v Evropě a americký deník "The New York Times" jej vybral do seznamu 46 nejlepších turistických cílů, takže to se musí vidět. Parkoviště je hned na začátku trasy. Obdivovali jsme krásné domy a ochutnali jsme také minerální vodu. U druhého parkoviště je uměle vytvořený vodopád. Pak se již vydáváme zpět do Ostružné.

Dlouhé stráně
Dlouhé stráně
lupa

Po večeři vyrážíme do vyhlášeného lesního baru, máme to jen 7 km do Horní Lipové. Náš vůz zaparkujeme před viaduktem a vydáme se směr Smrk (hraniční hora v Jeseníkách) cca 3 km lesní cestou, docela "slušnej výšlap". Odměnou nám je něco, co jsme ještě neviděli, úžasné místo, kde si můžete dát to, na co máte chuť...pivo, nealko, svařák nebo si vzít sušenku či opéct buřty. Nikdo tam nehlídá, nikdo neinkasuje, je jen na vás, zda hodíte peníze do pokladničky, která je tam připravená. A tak věřím, že stejně jako my se zachovají všichni a co vypijí a snědí, si také zaplatí. Večer provozovatelé jen odvezou odpadky a zbylé jídlo, to aby zvěř si nepřišla také pro nějaké dobroty. V dřevěných korytech se dál chladí pod proudem čisté vody nápoje. Místo je to tedy naprosto úžasné a musí mít kouzlo v každém ročním období. Rozhodně doporučuji!

z lanovky
z lanovky
lupa

V neděli ráno opouštíme Ostružnou a jedeme navštívit město Jeseník, konkrétně Balneopark, v tom teplém počasí je to úžasné osvěžení. Balneopark je koncipován jako "vodní zahrada", v celém areálu je řada teras s lehátky ke slunění, laviček k posezení a dokonce jsme zahlédli i rotopedy. Smile Ale co je hlavní, to jsou jezírka, brouzdaliště, vodní procedury ledovou vodou, které si může prostě vyzkoušet každý návštěvník, veškeré návody jsou k dispozici.

Koutský les
Koutský les
lupa

Po osvěžení v Balneoparku se vydáme směr horská osada Rejvíz na dobrý oběd do Ekofarmy Orlí vrch. Už jsme bohužel nestihli Mechové jezírko a spoustu dalších úžasných míst v těchto krásných horách...proto se sem musíme jednou vrátit, Jeseníky mě prostě dostaly.

Za čím jedeme?

V Jeseníkách poprvé...takže se jedeme podívat se na "sedmý div" Dlouhé stráně a navštívit další krásná místečka!

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Čisté a tiché místo, maximální spokojenost v Apartmány Ostružná.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám vše! Smile

Malé zklamání bylo, že jsme se večer v Ostružné už neměli kde najíst, vaří se do 21.hodin.

Ostatní informace

  • Vstupné: Dlouhé stráně lanovka (tam a zpět) 175 Kč, minibus 40 Kč
  • Parkovné: Karlova studánka 30 Kč/hodina, 70 Kč/celý den
  • Lesní bar: co jsme vypili + něco navíc
  • Balneopark: 0 Kč
  • Doporučení: V Rejvízu navštívit Mechové jezírko a Penzion Rejvíz, kde jsou nádherné vyřezávané židle a vodopády v Rešově .Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ostružná
(vzdálenost od místa: 0.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Víkend v Jeseníkách

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace