Vesnička Oleška

Tipy na výlet, Děčínsko a Lužické hory
Kam a jak jedeme?

Zamrzlý rybník v údolí v Olešce
Zamrzlý rybník v údolí v Olešce
lupa

Vesnice Oleška je neoddělitelně spjatá s naší rodinou. Maminky dědeček zde učil na základní škole. Maminka vzpomíná na to, jak sem jezdila na prázdniny. Kdo si ale toto údolí pamatuje lépe, je maminky sestřenice Hana a Barbora. Jsou o něco starší než ona a tak zde prožily více zážitků. Obě dvě se rozhodly, že zde chtějí strávit zbytek života - důchod, a tak si zde postavily domek.

Rybník a les
Rybník a les
lupa

Hanu a Barboru mám velice ráda, a tak je pro mě radost je navštěvovat. Rozhodla jsem se tedy sem zajet, abych zjistila, jak se obě mají a také při té příležitosti vyrazila na výlet. Než jsme sem s rodinou vyrazili, byli jsme upozorněni na to, že není lehké se sem dostat. Silnice v lese se moc neudržuje. Naštěstí jsme dorazili bez jakékoli újmy. Proběhlo dlouhé vítání a povídání s celou rodinou, která maminky sestřenice obklopuje.

Svah a dovádějící pes
Svah a dovádějící pes
lupa

Druhý den jsme u snídaně hned pokračovali povídáním o tom, jak se mají všichni rodinní příbuzní a co je nového. Většinu času jsme se také u jídla bavili o vaření a dalších oblíbených aktivitách, které máme společné.

Sněhem zasypaná krajina
Sněhem zasypaná krajina
lupa

Odpoledne jsme všichni vyrazili na procházku. Bylo nutné se na to pořádně připravit - obléct si to nejteplejší, co vlastníme a nezapomenout na nepromokavé teplé boty. Já jsem vzala foťák, tety psy a vyrazili jsme. Bohužel bylo opravdu velmi nasněženo - no posuďte sami ve fotogalerii, a tak jsme museli zvolit cestu, která vede většinu času po silnici.

Procházka lesem
Procházka lesem
lupa

I tak jsme měli co dělat, abychom se udrželi na nohách. Celou dobu hustě chumelilo, a tak se mi velice špatně fotilo - a to mě moc mrzí. Pokusila jsem se ale co nejlépe zachytit atmosféru, která nás provázela při tomto výletu. Byli jsme se podívat také na školu, ve které učil dědeček mojí maminky. Viděli jsme místa, kde si se sestřenicemi hrála.

Vesnice Oleška
Vesnice Oleška
lupa

Asi po dvou hodinách jsme dorazili zpět do vytopeného domu - myslím, že za to byli všichni rádi. Já opravdu ano. A co tak mohlo následovat? Další vynikající jídlo a láhev bílého vína.

Tento rodinný víkend se nám velice vydařil. Už teď se nemůžu dočkat, až opadne sníh a já se do tohoto nádherného údolí vrátím.

Za čím jedeme?

Podívat se po okolí vecničky Olešky.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Bydleli jsme v domku sestřenic mé maminky.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Nejvíce se mi líbila rodiná atmosféra, která celý víkend doprovázela.

Ostatní informace

Myslím, že není třeba nic dalšího dodávat.Další informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Kouřim
(vzdálenost od místa: 6.34 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vesnička Oleška

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace