Varhošť - věčná otázka - kolikrát uvidíte Labe?

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Varhošť
Varhošť
lupa

Rozhledna Varhošť se tyčí mezi obcemi Čeřeniště a Hlinná nad Litoměřicemi. Můžete se vydat pěšky z obce Sebuzín u Labe nebo autobusem z Ústí nad Labem a vystoupíte v Čeřeništi a nebo z druhé strany autem, pěšky, nebo na kole - z Litoměřic. A ti, co by výstupy nezvládli mohou dojet pod kopec autem. Tam se můžete i občerstvit (z vlastních zásob - stánky s rychlým občerstvením nehledejte) a děti si pohrají na nově vybudovaném dětském hřišti, které je samozřejmě z přírodních materiálů.

Za čím jedeme?

Varhošť cedule
Varhošť cedule
lupa

Rozhledna pochází ze začátku 20. století. Byla několikrát zbourána a přebudována a rekonstruována. Já si ji pamatuji dřevěnou ze 70. let, pak kovovou s prkny v jednotlivých patrech, která velmi často chyběla (používala se k rozdělávání ohně u rozhledny neukázněnými "takyturisty"). Poslední rekonstrukce této krásné rozhledny je z roku 2003, kdy prkna byla nahrazena kovovými podlahami - rošty.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Jídlo určitě s sebou a pití také. Možností občerstvení není v oklí mnoho. A ještě se nabídka každoročně mění podle entusiasmu místních podnikatelů. jde o oblast osídlenou převážně chalupáři a ti odpočívají a neradi podnikají:)

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Varhošť je krásný za jakékoliv roční doby. Vzhledem k tomu, že je v mých vzpomínkách spojen s nočními výpravami ve věku, kdy se dítě mění v dospělého. najdete určitě i vy na kopci i v okolí spoustu romantiky. A nemusí to být zrovna první polibek od první lásky.......Rozhlédněte se po loukách, lesích a kopcích po okolí., Bude-li dobrá viditelnost, uvidíte až do Prahy. A když ne, tak počítejte zákruty Labe - je jich 8 nebo 10 nebo 12? Schválně, k jekému číslu dojdete. Správnou odpověď neprozradím.

Ostatní informace

Vstu je zdarma - alespoň zatím a vždy byl. Doporučuji výlet na varhoš´t tehdy, pokud nevíte, kam jet o víkendu s dětmi, nebo jako pořádou tůru s krkolomným výstupem od Labe. Stojí to za to.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
5 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Sebuzín
(vzdálenost od místa: 3.42 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Varhošť - věčná otázka - kolikrát uvidíte Labe?

24.02.2013 20:32
Varhošť stojí za návštěvu...lenoši jí můžou udělat drive-in
19.07.2014 16:01
Z Litoměřic ujedete jen 8 km a najednou se ocitnete na horách. Mám ráda toto místo a mohu jen doporučit.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace