Vánoční Praha

Tipy na výlet, Praha
Kam a jak jedeme?

Vánoční Praha je nasvícená skoro celá, nejkrásnější oblast je však centrum, a to oblast Staroměstského náměstí.

Za čím jedeme?

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
lupa

Jako každý rok je Staroměstské náměstí nádherně vyzdobeno, letošní výzdoba mě osobně však přijde daleko vkusnější než jindy. Stromek je sice nasvícen hodně, takže se dá špatně vyfotit, pro oči je to však dobrý estetický zážitek. Okolo stromku je samozřejmě spousta stánků, které můžete navštívit a dát si svařák, trdlo a tak. I když svařák, co jsem si dala ja, nebyl nic moc... tak doporučuji dobře vybírat.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Svařák jsme si dali u hospůdky s venkovní zahrádkou, jak píši, nebyl však nic moc... Asi je lepší navštívit nějakou restauraci v okolí, výběr je dosti široký.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Výzdoba je letos opravdu vkusná a letos je tvůrcům opravdu povedla. Super je navštívit místo večer.

Ostatní informace

Za vstup na Staroměstské náměstí platit nemusíte, doporučuji ostražitost na osobní věci.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Praha Masarykovo nádraží
(vzdálenost od místa: 1.17 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Vánoční Praha

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
27.12.2009 13:02
Taky jsem se tam s vnučkou šla podívat. Musím však konstatatovat, že nesdílím Vaše nadšení. Pro děti tam bylo hezké vystoupení folklorních souborů z Moravy. Však taky u nich byla tlačenice. A podobně byla tlačenice u poníka, oslíka ,koz a oveček, které děti mohly krmit připraveným krmením-hrst za 20 Kč.
Ostatní stánky byly se zbožím,jehož ceny jsou určeny pro turisty-trdlo za 50 Kč, na svařák jsem se nedívala. Ani pohostinská zařízení na Staroměstském náměstí bych našim běžným turistům moc nedoporučovala, protože většina z nich má ceny jídel nad 200 Kč na osobu, kávu za 50 a pivo za 60 Kč. Vyjimkou je snad zatím "U KATA" (to už,ale není přímo na Staroměstském náměstí a navíc je to jen pivnice, takže se zde nenajíte. Z toho důvodu hodně lidí využívá KFC v Kaprově ulici. Já bych doporučila restauraci U staré knihovny na rohu Veleslavínovi ulice a Valentinské ulice, nebo dojít až na Betlémské náměstí, kde na konci Liliové ulice je jedna přijatelná kavárna a z druhé strany restaurace, kde jsou polední hotovky také za přijatelnou cenu. U Betlémské kaple je hezká výstavní síň, kde je možné za přijatelný vstup seznámit děti se skutečnými vánočními tradicemi
RE> Vánoční trhy na Staroměstském náměstí
28.12.2009 07:04
Atmosfera na namesti je ale stale vanocni a prijemna, tu nezkazi ani lide, se kterymi se v techto mistech proste pocitat musi. A letosni vyzdoba se podle meho nazoru opravdu povedla!

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace