Ústecké vyhlídky

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Při tomto výletě navštívíme krajské město Ústí nad Labem a zde se vydáme na místa, odkud je krásný výhled jak na město, tak i na okolní přírodu.

Za čím jedeme?

Krušné Hory ze Střekovské vyhlídky
Krušné Hory ze Střekovské vyhlídky
lupa

Prvním vyhlídkovým místem, které navštívíme bude Větruše. Z OC Centrum tam již dva roky jezdí kabinková lanovka a tak se na zdejší vyhlídkové místo dostaneme opravdu pohodlně. Od výletního areálu na Větruši se pokocháme pohledem na město a do údolí řeky Labe a to jak směrem ke hradu Střekov, tak i směrem k Děčínu. Když už jsme na Větruši, můžeme se projít po červené značce k nedalekému popravišti. Z místa, kde ve středověku stávala šibenice je také pěkný výhled do okolí, zvláště pak ke Krušným horám.

Na Větruši
Na Větruši
lupa

Dalším vyhlídkovým cílem bude rozhledna zvaná Střekovská vyhlídka. Nachází se na kopci zvaném Malé Sedlo a dostaneme se k ní po zelené půlené značce naučné stezky, na kterou jsme narazili u železničního přejezdu pod Setuzou, když jsme po sestupu z Větruše prošli kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie, kolem hlavního ústeckého nádraží a přes řeku jsme se dostali po mostu E. Beneše. Střekovská vyhlídka je 8 metrů vysoká kamenná rozhledna a je z ní krásný výhled směrem ke Krupce a dále pak ke Krušným horám.

Na Větruši
Na Větruši
lupa

Dalším a posledním místem, které při tomto výletě navštívíme je hrad Střekov. Z rozcestí Pod Střekovskou vyhlídkou nás k němu zavede opět půlené značka naučné stezky, tentokrát v barvě červené. Z hradu je pak krásný výhled na celé údolí Labe i na kopečky Českého Středohoří. Návštěvu můžeme spojit i s prohlídkou hradu samotného, z jehož ochozů a věže se nabízejí další úchvatné výhledy na zdejší krajinu.

Z hradu nás pak červená značka dovedla k vlakovému nádraží Ústí nad Labem Střekov, kde jsme tento výlet zakončili. Celkem jsme ušli 7 kilometrů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Větruše
Větruše
lupa

Původně jsme se chtěli najíst na hradě, ale to by jsme museli mluvit německy, aby si nás obsluha trochu více všímala. Nakonec jsme se suprově najedli a za velice rozumný peníz až v cíli našeho putování v hotelu Slavia, který se nachází naproti vlakovému nádraží Střekov.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Jízda lanovkou na Větruši byla super, ale nejvíce nás okouzlily výhledy do krajiny, hlavně z hradu.

Ostatní informace

Lanovka na Větruši stojí jednosměrná 18,- Kč, zpáteční 34,- Kč. Jezdí celoročně od 8 do 22 hodin, první pondělí v měsíci nejezdí, provádí se na ní nezbytná údržba.

Popraviště a rozhledna Střekovská vyhlídka jsou volně přístupné celoročně.

Popraviště
Popraviště
lupa

Hrad Střekov je otevřen v dubna a říjnu ST až NE od 9:30 do 16 hodin, od května do konce září ÚT až NE od 9:30 do 17 hodin, o prázdninách zavírají až v 18 hodin. Vstupné činí 75,- Kč, zlevněné 55,- Kč.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ústí nad Labem hlavní nádraží
(vzdálenost od místa: 0.02 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ústecké vyhlídky

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace