Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 26. ročník

Tipy na výlet, Kutnohorsko
Kam a jak jedeme?

Jedeme do Kostelce nad Černými lesy autem odkudkoliv nebo autobusem z Prahy od stanice metra Háje linkou číslo 381 nebo 387. Z autobusu vystoupíme na náměstí Smiřických.

Za čím jedeme?

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 26. ročník
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 26. ročník
lupa

Jedeme na Tradiční keramický den - na jeho 26. ročník. Keramický den a trhy se zde konají každým rokem poslední sobotu v květnu. 26. ročník se konal poslední májový den - v sobotu 31. května 2014. Keramické trhy bývají vždy krásné, do Kostelce nad Černými lesy se sjíždějí keramici z celé republiky a letos se prodávala keramika nejen českých, ale i zahraničních autorů. Výběr zboží byl veliký, stánků nespočet, návštěvníků ještě více a počasí také vyšlo nádherně.

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
lupa

Kromě prohlížení a nákupu keramiky čekal návštěvníky zajímavý a pestrý kulturní program, kde skvěle zazpívala Irena Budweiserová, Honza Vančura a Plavci. Též vystoupila skupina Agapepe, školní pevěcký sbor Osmikrásky a další.

Nechyběla možnost něco si vytočit na hrnčířském kruhu, soutěž pro diváky a keramiky, prostě každoroční tradiční akce těchto skvělých keramických trhů.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
lupa

Keramické trhy jsou jednodenní akcí, začínají v 9 hodin ráno a končí v 17 hodin. Takže s ubytováním si nemusíme lámat hlavu. A s jídlem také ne. Otevřena je přímo na náměstí zdejší pizzerie a přímo na trzích je vždy občerstvení také habaděj. Prodávají se tradiční trdelníky, klobásky, samozřejmě nechybí nápoje všeho druhu, možnost občerstvení je veliká a bez problémů. Kdo chce, může mít jídlo z domova, ale pokud si žádné nevezme, určitě se dobře nají i na trzích. Trhy se konají na náměstí Smiřických, kde se prodává i občerstvení a kde je též pizzerie, vedle které je Muzeum hrnčířství a v době trhů v něm jsou vždy též zajímavé akce (samozřejmě nejen v době keramických trhů, Muzeum hrnčířství můžeme samozřejmě navštívit i jindy). V Kostelci nad Černými lesy je několik restaurací, také obchody s potravinami - pokud nechceme zůstat přímo v centru dění trhů, můžeme se občerstvít i kousek od náměstí Smiřických.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám vše, spousta krásné keramiky, skvělé bylo vystoupení Ireny Budweiserové, Honzy Vančury a Plavců, počasí bylo také skvělé.

Ostatní informace

Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy
lupa

Vstup na keramické trhy a doprovodný program je zdarma. Odnesli jsme si krásný zážitek a koupili také nějakou keramiku. Ta se dá pořídit od deseti či dvaceti korun výše, kolem stokoruny či dvou se dají pořídit moc pěkné věci, každý si rozhodně může koupit něco na památku, pro potěšení, ale i pro užitek - třeba různé květináče, hrníčky.. Kromě keramiky se daly koupit i krásné výrobky ze dřeva, kytičky - srdcovky, levandule, vonné pytlíčky s bylinkami, prostě vybrat si mohl opravdu každý.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Druh:
za kulturou
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Český Brod
(vzdálenost od místa: 9.16 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 26. ročník

27. ročník
29.05.2015 19:07
Tradiční keramický den v Kostelci nad Černými lesy - 27. ročník se koná 30. května 2015.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace