Terezín

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Víkend jsme strávili u známých v Terezíně, proto bylo vcelku na místě navštívit pietní místa a uctít tak památku obětí 2. světové války.

V Pátek odpoledne jsme se šli podívat na Židovský hřbitov. Ten pohled, který se mi naskytl mě skutečně dostal. Smutné místo.

lupa

Druhý den, hned po ránu, se vydáváme k Malé pevnosti, kde byla za války zřízena věznice gestapa. Cestou nás ukazatel směruje k Pietnímu místu u Ohře. Tady nacisté nechali koncem války vsypat do řeky popel 22 000 obětí!!

lupa

V areálu Malé pevnosti navštěvujeme muzeum a ostatní prostory. V jedné z cel, kam byly umístěny ženy, jsem nalezla na zdi pověšenou ceduli s následujícím textem : "Lidem většinou nestačí to, co opravdu bylo,

lidé nechápou, že né tělesná bolest,

ale to pošlapané lidství, bylo to

lupa

nejhorší, čeho jsme byli svědky...Vzali nám lidskou důstojnost a poznali jsme jenom oheň nenávisti-a to vše se dalo vydržet jenom proto, že jsme věřili-věřili pevně v lepší zítřek a že tam nesedíme nadarmo." J. Poláková

Ať se tento text jeví jakkoli, musela jsem ho publikovat dál, protože nikdo z nás si nedovede představit, čím si ti lidé tam museli projít.

Na parkovišti před Pamatníkem jsme do sebe kopli panáka-jinak to nešlo- a pokračovali na prohlídku Muzea ghetta, nacházejícího se na náměstí.

V neděli před odjezdem jsme se šli ještě podívat na nedávno objevenou(v roce 2007) Motlitebnu terezínského ghetta. Součástí expozice je i replika ubytovacích prostor v dobách ghetta.

Za čím jedeme?

lupa

Myslím, že každý by měl alespoň jednou za život navštívit tato smutná místa, jako krutou připomínku lidského zla. Nejen Malá pevnost, ale celé městečko na vás dýchá touto krutou historií. A je jedině dobře, že je nám stále připomínáno, čeho je člověk schopen....

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Malé občersvení jsme si dali na zmíněném parkovišti před Malou pevností..

jinak musím touto cestou poděkovat našim přátelům za příjemné pohoštění.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Když opomenu fakt, čím je Terezín proslulý, musím říct, že městečko působí příjemným a pohostinným dojmem.

Ostatní informace

Kombinované vstupné (Malá pevnost + Muzeum ghetta + Magdeburská kasárna):

  • Dospělý 210,- Kč
  • Student, dítě (6-18 let), důchodce 160,- Kč
  • Rodinné vstupné (max. 2 dospělí + 3 děti) 420,- KčDalší informace

Hodnocení:
neumístěno
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Bohušovice nad Ohří
(vzdálenost od místa: 1.7 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Terezín

30.05.2013 10:27

Jak už jsem jednou psal, tak ti, co dnes zastávají Hitlera, by měli v tomto zařízení v Terezíně delší dobu pobýt, ale za těch podmínek, které právě zažívali věznění lidé za té 2. světové války. Ono by to pak některým snad otevřelo oči.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace