Šumperk - Vlastivědné muzeum třeba když prší

Tipy na výlet, Střední Morava - Haná
Kam a jak jedeme?

lupa

Do Vlastivědného muzea v okresním městě Šumperk, Olomoucký kraj od vlakového nebo autobusového nádraží je to rovnou za nosem do centra kolem parčíku u Domu kultury. Pokud jedete autem, lze zaparkovat rovnou u muzea, je to tam ale placené a místa omezena,ale zas tolik pak nezmoknete.

Za čím jedeme?

lupa

Muzeum nabízí několik expozic - v současné době např. výstavu svatebních šatů s názvem: V čem jste se, dámy, vdávaly - do 30.8.2015, pak Sanatorka - domovem tisíce dětí- domovem lásky - do 6.9.2015, Hasiči - do 30.9.2015 a Pojďte, děti, budeme si hrát! - interaktivní herna (děti mohou na exponáty chytat, zkoumat, stavět atp.)- do 30.9.2015 a také jiné určitě také zajímavé.

http://muzeum-sumperk.cz/ - programy (zde jsou vypsány aktuální výstavy).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

lupa

My, měli s sebou, ale není problém, protože je to ihned u centra, takže buď na hlavní třídě jakékoliv rychlé občerstvení nebo pak restaurace. Při pěkném počasí mají většinou zastřešené terasy venku, takže můžete pozorovat korzování lidí...wink

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

lupa

Ten den zrovna lilo jako z konve a dost lidí si vzpomnělo, že navštíví interaktivní hernu v muzeu. Takže hlava na hlavěfoot Ale zas až tak hrozný to nebylo, neboť 10 jich přišlo a třeba zas 10 odešlo.

lupa

Interaktivní herna, na kterou jsem se nejvíce těšila, mne tedy zklamala, ale to spíše tím, že tam byla hlava na hlavě. Jinak si tam každý najde své, nejvíce jsem ocenila hádanky na zdi např.najděte v obrázku kočku nebo obličej atp. Synovi 2 roky se líbil stroj z ozubených koleček a dřevěný domeček s nábytkem pomalu větší než-li on sámSmile a staršímu zase golf, kuličkový labyrint a taky jako mě hádanky.

lupa

A co jsem nečekala a velmi mne zaujalo a také dojalo- byla výstava Sanatorky - poutavé dopisy dětí v sanatoriu, které psaly domů rodičům a to jak to tam chodilo... Určitě i sesbírat fotografie, dopisy, vzpomínky muselo dát jistě roky práce autorovi výstavy! Nádhera - doporučuji.

Ostatní informace

www.muzeum-sumperk.cz

Na výše uvedeném webu najdete veškeré potřebné info. Pozor, pondělí zavřeno!

Fotografovat a natáčet se asi v tomto muzeu v Šumperku může, v ostatních jako je muzeum v Zábřeze, to mají na stránkách zakázáno!!!Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
vycházka (do 6 km)
Druh:
za kulturou
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Šumperk
(vzdálenost od místa: 0.59 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Šumperk - Vlastivědné muzeum třeba když prší

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace