Středověká tvrz v Brozanech nad Ohří

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

Tvrz Brozany nad Ohří.
Tvrz Brozany nad Ohří.
lupa

Jedeme na tvrz v Brozanech nad Ohří. Dostaneme se sem nejlépe po silnici z Litoměřic na Bohušovice nad Ohří přes Brňany, nebo od Lovosic přes Lukavec, Keblice a kdo si bude chtít zkrátit výrazně cestu, tak to může vzít neoficiální cestou mezi Keblicemi a Brozany nad Ohří. Je to taková cesta typem mezi polňačkou a silnicí, ovšem asfaltka. Kdo tuto cestu zná, tak ji hojně využívá, protože je to lepší, než si zajíždět přes Brňany.

Za čím jedeme?

Tvrz pohledem od mlýna.
Tvrz pohledem od mlýna.
lupa

Jedeme, či jdeme na středověkou tvrz v Brozanech nad Ohří. Tato tvrz byla postavena v 16.století na ostrohu nad vsí ( v dnešní době městysem) Brozany. Po roce 1559 byla přestavěna Zikmundem Brozanským na renezanční zámek. Během historie se tu vystřídalo mnoho majitelů, jmenovitě například Hynek z Valdštejna, Zdeněk z Valdeka, Zajícové z Hazmburka a další. Úplně posledními majiteli byly Lobkowicové, kterým ovšem byla tvrz po roce 1948 zabrána. Erby majitelů tvrze jsou vymalovány na vnitřích zdech tvrze. Tvrz je v dnešní době pěkně opravená, a mě osobně se prohlídka líbila.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Mlýn a tvrz nad ním.
Mlýn a tvrz nad ním.
lupa

Sám jsem jídlo nepotřeboval, protože toto místo není daleko od mého bydliště. Při pokusu zjistit pro vás, kde se najíst v Brozanech nad Ohří, jsem narazil akorát na restauraci Koliba, ale nepodařilo se o ní zjistit více informací. Nejlépe si bude asi zajít něco koupit alespoň do místní samoobshluhy Jednota.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Samozřejmně se mi nejvíc líbila tvrz, i to jak je hezky opravená.

Ostatní informace

Cenník vstupného na tvrz: Celé vstupné 30 Kč, zvýhodněné 15 Kč. Otevírací doba je v sobotu a neděli od 10:00h do 16:00h od dubna do října.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
na kole
Byli zde:
3 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Hrdly
(vzdálenost od místa: 4.23 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Středověká tvrz v Brozanech nad Ohří

03.09.2012 13:33
Hezká tvrz.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace