Současnost a minulost hodin – Dům hodin Karlštejn

Tipy na výlet, Kladensko Rakovnicko
Kam a jak jedeme?

Největší sbírka hodin u nás, kterou za čtvrt století shromáždil pan Svoboda, který této sběratelské vášni propadl zcela náhodou. Původně si chtěl koupit jen staré pendlovky do svého bytu, ale nakonec se z toho stala vášeň, která ho provází po celý život.

Jak k muzeu:

Muzeum se nachází cca. 250 metrů pod muzea Betlémů, které se nachází na půli cesty ke Karlštejnu. Dům hodin tedy objevíte v první polovině stoupání na Hrad Karlštejn.

Za čím jedeme?

V muzeu se nachází přes 850 exemplářů, které jsou z celého světa. Nachází se zde kousky z Anglie, Japonska, Ameriky dokonce v jeho sbírkách objevíme i kousek z dob Rakouska – Uherska. Sbírka nám představí kousky z 16. století, ale i novověké exempláře. Nachází se zde renesanční, klasicistní i barokní budíky a zvonkohry. Expozice je rozdělena do několika tématických celků: baroko – renesance; baroko – klasicismus; černolesí a celodřevěné stroje.

Součástí expozice jsou hodiny všeho druhu, můžete si zkusit tipnout komu asi tak hodinky patřili, zda šlechtici či sedlákovi a zařadit je do správné doby, ze které pocházejí. Nápovědou vám může být například zdobení hodin.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Jídlo a pití si zabalte s sebou do batůžku občerstvení v obci Karlštejn je poněkud dražší.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Návštěvu Domu hodin doporučuji spojit s návštěvou muzea Betlémů http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/atmosfera-vanoc-muzeum-betlemu-karlstejn-.html) a s návštěvou hradu Karlštejn http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/klenot-mezi-ceskymi-hrady-hrad-karlstejn.html). Pokud vám zbude trocha času, udělejte si výlet na Lomy Amerika, které se nachází nedaleko Karlštejna. Procházka okolo lomů není nijak náročná a zcela vás okouzlí http://www.turistika.cz/tipy-na-vylet/show/cesky-grand-canyon-lomy-amerika.html).

Ostatní informace

Otevírací doba je úterý a sobota – 10:00 do 17:00. Na prohlídku muzea je nutné se objednat předem na telefonu 777 265 012.

Vstupné:

dospělí: 220 Kč

děti od 6 let, studenti a důchodci: 150 KčDalší informace

neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
za kulturou
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Karlštejn
(vzdálenost od místa: 1.04 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Současnost a minulost hodin – Dům hodin Karlštejn

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace