Sněhem, vodou a blátem k zřícenině hradu Blansko

Tipy na výlet, Krušné hory a Podkrušnohoří
Kam a jak jedeme?

Cílem dnešního mého výšlapu bylo navštívit zříceninu hradu Blansko nedaleko Ústí nad Labem. To jsem však netušil, jaká cesta mě k němu čeká.

Za čím jedeme?

Zřícenina hradu Blansko
Zřícenina hradu Blansko
lupa

Výchozím bodem putování bylo hlavní nádraží v Ústí nad Labem. Modrá značka, vedoucí kolem Mariánské skály a přes ústecké sídliště Severní terasa nabízí po opuštění města moc pěkné výhledy jak na Ústí, tak i na krásné kopce Českého Středohoří. Po modré jsem se dostal až do Žežic a odtud jsem pokračoval po žluté značce směrem k hradu Blansko. V letních měsících tato cesta musí být příjemná, ale když taje sníh je to utrpení. Všude samé bláto, navíc po této cestě jezdí traktory obhospodařující okolní pole a pastviny. Když jsem zašel do lesa, myslel jsem si, že nejhorší mám za sebou. Omyl. V lese těžili asi na podzim dřevo, cesta je od traktorů rozježděná a sníh tající na okolních kopcích si razí cestu do údolí nesčetnými potůčky a někdy i potoky, na které v létě určitě nenarazíte. Po překonání všech těchto těžkostí, se mi ale z cesty naskytl moc pěkný výhled na hrad samotný. Sešel jsem na silnici na začátek Ryjic a po žluté a zelené pokračoval v cestě. Cesta k hradu však vede severním svahem kopce a tak jsem se chvílemi brodil až po kolena ve sněhu. Nahoře na hradě mě však čekala odměna v podobě krásných výhledů na okolní krajinu. Z hradu jsem sešel po zelené značce do Mírkova a odtud jsem pokračoval po silnici kolem v této době dost dravého Lužského potoka do Povrlů. Zde jsem si v restauraci Elben Aréna zakoupil turistickou známku, občerstvil se a spokojeně vyrazil k místnímu nádraží, odkud mě vlak odvezl zpět do Ústí nad Labem.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Po cestě z vlastních zásob a na konci putování je šance na doplnění energie v Elben Aréně v Povrlech.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Pohled na Ústí nad Labem
Pohled na Ústí nad Labem
lupa

Celý výlet bych já osobně ohodnotil kladně. Zřícenina je krásným romantickým místem, výhled z ní je naprosto úžasný a i ta cesta byla tak nevšední a chvílemi i adrenalinová, že se mi líbila.

Ostatní informace

Hrad je volně přístupný.

Náročnost mnou popsané cesty k němu však závisí na ročním období, kdy se sem vydáte.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Byli zde:
2 turisté
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Neštěmice
(vzdálenost od místa: 3.38 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Sněhem, vodou a blátem k zřícenině hradu Blansko

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace