Sedelská hospoda

Tipy na výlet, Jižní Čechy
lupa

   Na pomezí České Kanady a Třeboňské pánve, na Jindřichohradecku  leží  v blízkosti rakouských hranic víska Sedlo, která je společně s dalšími šesti správně přidruženými obcemi součástí obce Číměř. V Sedle je evidováno 52 popisných čísel domů, ale žije zde jen několik desítek stálých obyvatel, jejichž počet se během víkendu nebo prázdnin zněkolikanásobuje o chalupáře. V obci není obchod a autobus zde jede jednou za dopoledne do Nové Bystřice a odpoledne se zase vrací.

lupa

   I po více jak dvaceti letech je možné vnímat skutečnost, že Sedlo patřilo do přísně  střeženého hraničního pásma s Rakouskem. Realita je jedna věc a  kulturní pospolitost  starousedlíků a chalupářů druhá. A právě z kulturní pospolitosti obyvatel pramení vyhlášené recesní akce, pořádané v průběhu celého roku, přitahující návštěvníky z širokého okolí.

lupa

   Centrem veškerého dění je místní hospoda, silně frekventovaná zvláště v létě. Hospoda  se nachází v přízemí bývalé obecní školy a je zajímavá již při vstupu vyvěšeným školní řádem a ceníkem nadstandartních služeb pohostinství. Viz fotogalerie.

  Hospoda slouží i jako záchytný bod se svojí letní zahrádkou pro cyklisty projíždějící po trase č. 1009 na Nový Vojířov a dále do Nové Bystřice.

  Místnosti hospody jsou vyzdobeny dobovými fotografiemi, archiváliemi a pracovními prostředky našich předků od roku 1854 do 19??. Viz fotogalerie.

Smile Vřele doporučuji zastavení v Sedle při cykloturistice v blízkosti nejsevernějšího cípu Rakouska.Smile
Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na kole
Byl zde::
1 turista
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Nová Bystřice
(vzdálenost od místa: 7.18 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Sedelská hospoda

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace