Rozhledna Radejčín

Tipy na výlet, České středohoří, Žatecko
Kam a jak jedeme?

rozhledna Radejčín (3×)
rozhledna Radejčín (3×)
lupa

Vyrážíme na rozhlednu Radejčín. Nacházíse asi 700 metrů od nádraží Radejčín. K rozhledně se vydáme po žluté turistické značce od nádraží po silnici směrem na Dubice. Asi po 50 metrech dorázíme k pravé odbočce na takovou lepčí polní cestu. Po té se vydáme mezi zahradami a na konci zahrad- asi po sto metrech od silnice- se vydáme na levo proti svahu po cestě, která nás dovede na polní křižovatku, od které se vydáme rovně po další cestě, která nás dovede až k rozhledně. Pro turisty z větší dálky doporučuji se dopravit buď vlakem do železniční zastávky Radejčín po železniční trati Lovosice- Řetenice- Teplice v Čechách, nebo autem, či na kole po silnici z Velemína na Bílý Újezd, Hrušovku, Radejčín, Řehlovice- směrem od Velemína odbočíme hned za přejezdem do prava směrem na Dubice a u nádraží můžeme zaparkovat auto, a odtud vyrazit pěšky, i na kole. Od Ústí nad Labem se vydáme po silnici směrem na Trmice, Řehlovice a tady odbočíme v levo a potom v pravo směrem na Habrovany, Radejčín a hned za Radejčínem u pomníku padlích za 1. světové války odbočíme do prava po silnici až k nádraží. Před přejezdem odbočíme do leva a dorazíme k nádraží.

Za čím jedeme?

2.
2.
lupa

Jedeme, či jdeme na rozhlednu Radejčín. Byla postavena na konci roku 2009 zejména pro důvod rozšíření signálu jednoho telefoního operátora. Až v roce 2010 v měsíci Červenec se podařilo po dohodě z telefonním operátorem rozhlednu zpřístupnit pro veřejnost. Rozhledna je 30 metrů vysoká, a je tu krásný výhled na Labské údolí ze zříceninou hradu Kamýk na druhé straně Labe, či na vrch Kletečná, směrem na jih je vidět legendární Hora Říp, za dobrého počasí jsou odtud vidět Krušné hory.

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

3.
3.
lupa

Sám jsem jídlo nepotřeboval, protože rozhledna se nachází nedaleko mého bydliště. Pro tento výlet doporučuji vlastní zásoby. Pokud by šlo o ubytování, píši odkaz na web web www.ceskestredohori.cz. Lze zde najít odkazy na různé ubytování a další informace.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Mě se určitě líbí rozhled do kraje, jen ta rozestavěná dálnice D8 to tu trochu kazí. Ale snad se jí podáří konečně někdy dostavět.

Ostatní informace

Na rozhlednu je vstup zdarma. Provozní doba rozhledny je od 10:00h do 18:00h po celý rok.Další informace

Hodnocení:
4299. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Druh:
na kole
Bylo zde:
8 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Radejčín
(vzdálenost od místa: 0.61 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rozhledna Radejčín

07.09.2012 11:31
Je odtud hezký výhled do kraje.
24.12.2012 15:10

Oskar

Značení trasy je mizerné, takže za špatné viditelnosti, kdy neni rozhledna vidět z dálky, je téměř nemožné rozhlednu najít. Ačkoliv rozcestník na nádraží ukazuje, že po žluté přidete až na rozhlednu (teda na vyhlídku, stejna rozhledna má několik různých názvů Dubická rozhledna, Radejčín...) tak značky najdete maximálně 3 a hned první odbočka není značená, nemáte šanci po značce na rozhlednu dojít.

24.01.2013 23:00
Pěkný výlet, ale pro lidi, kteří nesnáší výšky, hrůtza!!!!
Ale to je jen můj problém, jinak bezva.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace