Romantika u přehrady Naděje

Tipy na výlet, Lužické hory, Ještědský hřbet
Kam a jak jedeme?

Hledáte-li místo k relaxaci a odpočinku v Lužických horách, vřele doporučujeme navštívit přehradu Naděje, která se nachází zhruba 2 kilometry na jih od Horní Světlé.

Přestože přehrada nepatří mezi ty největší, pohled na její hladinu umožní jistě každému odreagovat se alespoň na chvíli od každodenního shonu.

Hráz přehrady Naděje
Hráz přehrady Naděje
lupa

Přehrada vznikla krátce před druhou světovou válkou a zprvu sloužila jako zásobárna vody pro pohon Hamerského mlýna (nachází se zhruba 300 metrů od přehrady). Vzhledem k tomu, že tento po roce 1948 ukončil svoji činnost, slouží dnes přehrada pouze k zadržení vody.

Za čím jedeme?

Přehrada Naděje
Přehrada Naděje
lupa

Kolem přehrady vede cyklostezka č. 3061 vedoucí z Juliovky na Novou Huť. K přehradě se dostanete i po červené turistické značce vedoucí z Horní Světlé (vzdálenost 2 km) do Svoru, popř. po žluté turistické značce od rozcestí "U Jána" (vzdálenost 3 km).

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Při výletu jsme nevyužili žádných stravovacích ani ubytovacích služeb.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Každému doporučujeme návštěvu této přehrady, pohled na ní jistě umožní relaxaci každému. Navíc v horkých letních dnech přináší přehrada tolik očekávané "ochlazení."

Ostatní informace

Nenavštívili jsme žádná zpoplatněná místa. Vstup do přírody je volný.Další informace

Hodnocení:
neumístěno
Náročnost:
rodina s dětmi, romantika
Délka:
vycházka (do 6 km)
Bylo zde:
6 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Jedlová zastávka
(vzdálenost od místa: 4.41 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Romantika u přehrady Naděje

Romantika u přehrady Naděje
19.07.2012 20:48

Malé vodní dílo uprostřed lesů, to je malebný romantický nádech obrazu, který se nám naskytne při návštěvě tohoto místa. Doporučuji nezkracovat si cestu po asfaltové účelové komunikaci do osady Naděje, ale vydat se po proudu Hamerského potoka, sledujíc žlutou turistickou značku. Stezka byla po posledních záplavách upravená, přibyly nové lávky, přesto si oko milovníka přírody příjde na své. Můžete pokračovat i dál po žluté, projít stejně romantickým Antonínovým údolím, u Domova důchodců se napojit na modrou a pokračovat přes Trávník,- možnost občerstvení v restauraci-, a dojít až do Cvikova. Značka nás zavede na další krásné a tajemné až magické místo, - na Kalvárii.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace