Rejvíz, Zlatý chlum, Křížový vrch

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Kam a jak jedeme?

lupa

Z města Jeseník se svezeme autobusem na zastávku Rejvíz penzion. Rejvíz je kouzelná horská osada (nejvíše položená osada v Hrubém Jeseníku - 778 m.n.m.) s dochovanou dřevěnou lidovou architekturou. V kiosku u turistického rozcestníku mívají výbornou váženou brynzu, můžu jen doporučit.
Vydáme se po žluté tz společně s naučnou stezkou k Velkému mechovému jezírku. Velké mechové jezírko se vyznačuje výskytem řady unikátních rostlinných a živočišných druhů. Určitě nejatraktivnější je drobná masožravá rostlinka rosnatka okrouhlolistá (Drosera rotundifolia). Najdete ji přímo na březích jezírka u dřevěné vyhlídkové plošiny.
Od jezírka se vrátíme společně s modrou značkou na rozcestí Rejvíz a odtud pokračujeme po červené tz po hřebeni Bleskovce, přes Chlapecké kameny a Bílé skály až na Zlatý chlum.
26 m vysoká rozhledna má ochoz v nadmořské výšce 901 metrů. Po vyšlápnutí schodů se můžete těšit z nádherného výhledu na polské Otmuchovské jezero, na oblast Hrubého Jeseníku – od Pradědu po Šerák, na Českou Ves, Písečnou a další místa na Jesenicku.
Odtud pokračujeme po modré tz na Čertovy kameny, kde je chata, za jejíž budovou se skrývá skalní útvar s výhledovou plošinou , zajištěnou řetízky a zábradlím.
Žlutá a pak zelená tz nás zavede na Křížový vrch, kde najdeme kapli a restauraci s dlouhou historií. Již v 17. století zde stávala na tzv. Kravské louce dřevěná kaplička. Stáří budovy restaurace není historicky podloženo. Je zde pěkné posezení, uvnitř i na terase a bohatý jídelní lístek. Vaří tady opravdu výborně.
Nově obnovenou křížovou cestou podél pramenů sejdeme pak zpět do města Jeseník.

Za čím jedeme?

Den strávený v nádherné přírodě Jeseníků

Jak a kde jsme se najedli a ubytovali?

Tipy na ubytování v okolí

Zlatý Chlum nabízí občerstvení v podobě nápojů a třeba opékané klobásky, výborné jídlo jsme si dopřáli v restauraci na Křížovém vrchu.

Co se nám nejvíce líbilo a co naopak ne?

Líbilo se nám všechno, jen bych doporučila na Rejvíz se vydat brzo ráno, dokud tam ještě neproudí davy turistů.

Ostatní informace

lupa

Rozhledna Zlatý chlum - Dospělí zaplatí vstupné ve výši 25 Kč, studenti a senioři 20 Kč a děti od pěti do 15 let 15 Kč. Otevřeno je od dubna do října, denně od 10 do 18 hodin za pěkného počasíDalší informace

Hodnocení:
3060. místo
Náročnost:
rodina s dětmi
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody, na hory
Bylo zde:
7 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Česká Ves bazén
(vzdálenost od místa: 6.58 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Rejvíz, Zlatý chlum, Křížový vrch

10.10.2012 22:35

Tady to znám moc dobře viz můj članek. Doporučuji k návštěvě těchto míst.

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Sledovat diskusi e-mailem
Váš email:
Sledování můžete kdykoliv zrušit jedním kliknutím.
Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace