Ramzová-Šerák-Lázně Lipová

Tipy na výlet, Hrubý Jeseník
Ramzová
Ramzová
lupa

Poslední prázdninovou sobotu jsme si udělali výlet do Jeseníků. Předpovědi počasí byly rozporuplné, ale cestou vlakem jsme se radovali z jasné oblohy a vykukujícího sluníčka. Čím víc jsme se však blížili k horám, počasí se horšilo a když jsme vystupovali v Ramzové z vlaku, krásně pršelo. Naším cílem bylo vyjít na Šerák - a pak se uvidí podle počasí, ale v prvních chvílích jsme moc nevěřili, že se nám podaří vůbec někam dojít. Déšť byl dost intenzívní. Naštěstí je kousek od vlakové stanice malý přístřešek. Tady jsme se schovali a čekali, jestli se počasí trochu umoudří. A opravdu, asi po půl hodině se déšť zmírnil natolik, že jsme si troufli vyrazit na trasu.

Čekání na lepší počasí
Čekání na lepší počasí
lupa

Vyšli jsme z Ramzové po zelené značce, kolem stanice lanovky, u rozcestníku zahneme doleva směrem k Vražednému potoku. Přijdeme k malé kamenné přehrádce a po její hrázi přejdeme na druhý břeh potoka a vydáme se krásným údolím proti jeho proudu. Cesta nás zavede nejdříve k rozcestí Pod Obřími skalami a pak i k Obřím skalám. Stálo by za to, pořádně je prozkoumat, ale počasí tomu moc nepřeje a tak pokračujeme dál směrem k Šeráku. V Chatě Jiřího na Šeráku se pak sušíme, občerstvujeme a radíme se, kam dál. Mezitím přestalo pršet a tak se kousek vracíme na rozcestí Pod Šerákem a odsud jdeme po žluté značce přes Miroslav a Javořík a odsud po modré do Lázní Lipová. Tady náš dnešní výlet končí. Ještě je třeba říct, že během sestupu se objevilo sluníčko a byli jsme odměněni i krásnými výhledy.

Výlet byl jednodenní, najedli jsme se v Chatě Jiřího na Šeráku, kde jsme byli spokojeni jak s jídlem, tak i s obsluhou.

Ze začátku se nám nelíbilo počasí. Zvolená trasa se nám libila moc, určitě bych ji chtěla znovu projít za lepších podmínek.

Vstupy jsme nikde neplatili, ceny za jídlo byly přiměřené.
Další informace

Hodnocení:
1238. místo
Náročnost:
pro zdatnější
Délka:
celodenní výlet (15-20 km)
Druh:
do přírody
Bylo zde:
11 turistů
Jak se Vám tam líbilo ?

Komentář:

Vyhledání vlakového spojení
Odkud:
Kam: Ramzová
(vzdálenost od místa: 0.37 km)
Datum: Čas:

Diskuse k výletu Ramzová-Šerák-Lázně Lipová

Nadpis: (nepovinný)

Vaše jméno:

Email: (nezobrazí se)

Text:

Email:
Heslo:
Vytvořit účet Zapomenuté heslo
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. další informace